Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Muzun Faydaları Nelerdir ?

06.03.2014
2.529
Muzun Faydaları Nelerdir ?

muzun faydaları şifalı bitkiler bağırsağa iyi gelen bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler cilde iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Musa cavendishii dir.Tropikal bölgelerde yetişir, Ülkemizde Anamur ve Antalya yöresinde bol miktarda yetişir.Muzun meyveleri hevenkler halinde gövde uçlarına yakın yerlerde gelişir.Nekahet dönemindeki hastalara,yaşlılara,zayıflara ve çocuklara her akşam sütle karıştırılarak içirilirse çok faydası görülür.

1-Yorgunluğu giderir. Bağırsak hastalıklarında şifa vericidir. Çocuklarda kemik gelişimini sağlar, özellikle süt ve balla yenilmelidir. Muzda bulunana bol vitamin ve mineraller nedeniyle sinir zafiyetine, sinir ve beyin yorgunluğuna iyi gelir.

2-Muz buzdolabına konulmamalı, dışarıda muhafaza edilmeli, muz kendiliğinden olgunlaşmış olmalıdır. Yemeklerden önce yenilmesi durumunda mideyi olumsuz etkiler, şeker veya balla yenilmesi halinde olumsuz etkisi azalır.

3-Cinsel isteği artırır, meniyi çoğaltır, libidoyu yükseltir, idrar söktürür. Cildi temizler ve ciltteki pürüzleri temizler. Üşütmelerde balla muzun karışımının tüketilmesi önerilir.

muz bitkikurdu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Nanenin Faydaları Nelerdir ?

nanenin faydaları şifalı bitkiler mideye iyi gelen bitkiler kuvvet veren bitkiler kalbe iyi gelen bitkiler kana iyi gelen bitkiler..

Kapat