Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Muşmulanın İnanılmaz Faydaları.

05.11.2015
1.826
Muşmulanın İnanılmaz Faydaları.

muşmula muşmula nedir nelere faydalıdır muşmula kan dolaşımını düzenler mi muşmula bağırsak iltihaplarına iyi geliyor mu muşmula mideye iyi gelir mi…

Muşmulanın İnanılmaz Faydaları. Muşmula Kdz. Ereğli bölgesinde ‘Töngel’ ismiyle bilinir. Gülgiller familyasından olan muşmula kış aylarında yaprak döken, eğri büğrü gövdeli, dallı budaklı küçük bir ağaçtır. Çiçekleri beyaz veya pembe renklidir. Meyvesi, buruk ve hoşa gitmeyen bir tattadır. Etlidir. 5 bölmesi vardır. İyice olgunlaştıktan sonra yenir. İçinde şekerler, pektin maddeleri, asitler ve C vitamini bulunan, kışın meyve veren muşmula, böbrek, mide ve bağırsak hastalıklarına iyi gelir. Bu meyvenin içinde çok faydalı asitler ve vitaminler bulunmaktadır.

 

Muşmula Şeker Hastalığına şifa olurmu

Bağırsak hastalıklarına iyi gelip kabız düzenleyici özelliktedir. Meyveler suda pişirilip demlenmek suretiyle şekerle içilirse ishale de iyi gelir. Ayrıca bağırsak iltihaplarına iyi geliyor, bağırsakların iyi çalışmasını sağlıyor. Muşmulanın gaz giderici olarak da faydalıdır. Mideyi kuvvetlendirir, sinirleri de aynı zamanda güçlendirir. Kan dolaşımını düzenler. Meyvesi kadar yaprakları ve çekirdekleri de çok faydalı. Çekirdeği böbrek taşlarının düşürülmesinde faydalı. Yine yaprağı kaynatılarak içilirse şeker hastalığına iyi gelmektedir.

Muşmula İshale İYİ gelirmi

FAYDALARI: C vitamini ve mineraller açısından zengin olan muşmula, bağırsak ve böbreklerin düzenli çalışmasını sağlıyor. Böbrek kum ve taşlarının dökülmesine yardım eder. Bağırsakların iyi çalışmasını sağlar. İncebağırsak iltihabı, ishal ve dizanteriyi giderir. Kan dolaşımını düzenler. Sinirleri güçlendirir. Mide hastalıklarında faydalıdır. Lumbago ve nikriste kullanılır. Ana karnındaki ceninin düşmesini önler. Muşmula yaprakları şeker hastalığına iyi gelir. Muşmulanın çekirdeği idrar artırıcıdır.

Muşmula Böbrek ve Mide Rahatsızlıklarına iyi gelirmi

Muşmulanın Zararları: Muşmula meyvesinin bilinen bir zararı yoktur. Aksine insan sağlığı için oldukça faydalı bir meyve olarak bilinir. Muşmula Nasıl Kullanılır: Muşmula meyvesi iyice olgunlaşıp tatlandığında meyve olarak yenir. Ayrıca muşmulanın çekirdekleri ve yaprakları da ilaç olarak kullanılabilir. Muşmula çekirdeği idrar arttırır. Muşmula yaprakları kaynatılıp içilirse şeker hastalığına iyi gelir.

Muşmula bağırsak iltihaplarına iyi gelir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Salatalığın Bilmediğiniz Yararları.

salatalık hıyar salatalığın bilinmeyen faydaları salatalık baş ağrısına iyi gelir mi ders çalışan öğrencileri dinlendiriyor mu salatalık kırışıklıkları giderir mi......

Kapat