Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Mürsafi Nedir Nelere İyi Gelir Adeti Düzenler mi?

18.12.2015
5.234
Mürsafi Nedir Nelere İyi Gelir Adeti Düzenler mi?

 mürsafi nedir nelere faydalıdır mürsafi adeti düzenliyor mu mursafi kurt düşürür mü mursafi öksürüğü keser mi mursafi spazm çözer mi ağız kokusuna iyi gelen bitkiler…

Mürsafi, mürrisafi adıyla da bilinir. Burseraceae familyasından; çeşitli balsam ağaçlarından elde edilen reçine sakızıdır. Güzel kokusu vardır. İlkçağlardan beri kullanılır. Kokusu kuvvetli, tadı acıdır.

Mursafi Balgam söktürürmü

FAYDALARI: Spazmları giderir. Uyarıcıdır. Aybaşı düzensizliğine karşı iyi gelir. Solunum yolu hastalıklarında kullanılır. Ses kısıklığına faydalıdır. Öksürüğü keser. Balgam söktürücü özelliği vardır Nefes darlığını ve boğaz sertliğini giderir.

Mursafi Adet düzenlermi

Antiseptik ve uyarıcıdır. Ağız kokusunu giderir. Sindirim sistemini güçlendirir. Semizotu ile birlikte karıştırılarak içilirse karındaki solucanları düşürür. Sıtma rahatsızlığına karşı iyi gelir.

Mursafi Ağız kokusunu Gideriyor mu

Mürsafinin Kullanımı Mürsafi, gargara olarak kullanılır. Bunun için daha önce hazırlanmış tentürden 1 çay kaşığı kadar alınıp 1 su bardağı suyun içerisine atılarak karıştırılır. Ancak bunu kullanırken hekiminize danışmanız gerekir.

Mursafi Nefes darlığına iyimi gelir

Konu Aramaları:

mursafi,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Böbrek Taşlarının Dört Düşmanı Doğadan

börek taşı nedir nasıl oluşur kaç çeşit böbrek taşı var böbrek taşını düşüren şifalı otlar kabak çekirdeği taş düşürür mü...

Kapat