Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Meyve Şurupları Nasıl Yapılır,Nelere İyi Gelir ?

01.08.2014
4.456
Meyve Şurupları Nasıl Yapılır,Nelere İyi Gelir ?

1-NAR ŞURUBU:

Nar sıkılarak elde edilen suyu, üçte biri kalana kadar kaynatılır. Eğer ekşi Nar suyu kaynatılırsa Nar ekşisi yapılmış olur. Şekerle tatlandırılarak içilir.
Faydası: Mide ve bağırsakları kuvvetlendirir-İdrar söktürür-Sıtmaya iyi gelir.

2-ERİK ŞURUBU:

İhtiyaç kadar tatlı erik alınıp, çekirdekleri çıkarılır. Bir kap içerisine yerleştirilerek üzerine su ilave edilir. Bir gün bekletilip kaynatılır suyu alınarak şeker ilave edilerek hafif ateş üzerinde tekrar kaynatılır.
Faydası: Ateş düşürür-Safra hastalıklarına iyi gelir.

3-AYVA ŞURUBU:

Üç dört kilo ekşi Ayva Mikserden geçirilerek suyu alınır. Hafif ateşte yarıya inene kadar köpükleri alınarak kaynatılır. Bir kilo saf süzme bal ilave edilerek hafif ateşte 10 dakika daha kaynatılır.
1-5gr Zencefil-
2-5gr Mesteki-5gr Kakule-
3-2gr Karanfil-
4-2gr safran
Bu bitkiler dövülerek kaynamakta olan Ayva suyuna ilave edilir bir müddet daha kaynatılır. Soğutulur gün de iki üç yemek kaşığı içilir.
Faydası: Mideyi kuvvetlendirir, Mide bulantısına,bağırsak ve böbrek sancılarına,Karaciğer sancısına,kusmaya,idrar zorluğuna ve hıçkırığa karşı iyi gelir.
4-NANE ŞURUBU:
İki litre ekşi iki litre tatlı Nar suyu bir litre Nane suyu bir kilo süzme Bal dört litre Nar suyu yarıya inene kadar kaynatılarak Nane şurubu elde edilir.
Faydası: Her gün üç dört yemek kaşığı içilirse Nefes darlığı, Ağız kokusu, hıçkırık ve mide bulantısına iyi gelir.Cinsel güce fayda sağlar.

5-ARMUT ŞURUBU:

İki kilo Armut mikserden geçirilerek suyu elde edilir Bu su pekmez kıvamına gelene kadar kaynatılır ve şurup elde edilir.
Faydası: Günde üç dört yemek kaşığı içilmesi halinde Mideyi kuvvetlendirir. Ağız kokusunu giderir. Diş eti iltihaplarına faydalıdır.

6-ELMA ŞURUBU:

Mikserden geçirilerek elde edilen bir veya iki kilo ekşi elma suyunu doğal Bal ilave edilerek yarısı kalana kadar kaynatılırsa elma şurubu elde edilir.
Faydası: Kalp çarpıntısını keser, Ateşi düşürür, Mide zafiyetini giderir. Anne sütünü artırır. Mide gazını temizler. Kasları kuvvetlendirir.

7-TURUNÇ KABUĞU ŞURUBU:

Bir kilo Turunç kabuğu üç litre su yeteri kadar Bal; Su ile Turunç kabuğu karıştırılıp üçte biri kalana kadar kaynatılır. Bu aşamadan sonra Bal ilave edilerek Hafif ateşte 10-15 dakika daha kaynatılarak şurup elde edilir.
Faydası: Mide kaslarını Kuvvetlendirir. Mideyi zararlı bakterilerden temizler. Mide gazını giderir. Bağırsak sancılarını sonlandırır. Kusmayı keser. Hamile bulantılarına iyi gelir.

8-TURUNÇ EKŞİSİ:

Akdeniz bölgesinde; özellikle Mersin ve Adana yöresinde bolca yetişen cadde ve parkları süsleyen, Bu yöreye ilk gelenlerin Portakal zannettikleri bu güzel meyve Limon Greyfurt, Mandalina ve Portakalın Olmazsa olmazlarındandır. Limon, portakal, Greyfurt ve Mandalina bu meyve ağacına aşılanarak elde edilen sağlımız açısından son derece yararlı meyvelerindendir. Bu Meyveden nasıl yaralanılacağını düşünen Yıllarca Adana İncirlikte Lokanta işleten Udi Mehmet kıyıcı ve Saygı değer Eşi Necla Kıyıcı yıllarca Atıl olan Turunç’un Ekşisini yapmayı denemişler ve büyük başarı elde ederek Müşterilerinin beğenisine sunmuşlar müşterilerinden takdir ve beğeni kazanmışlardır. Bu gün Çukurova da çok kullanılan Turunç ekşisi nasıl yapılır ve nerelerde kullanılır.
1-Beş kilodan az olmamak üzere Turunç Park ve Bahçelerde Bulunan Turunç ağaçlarından olgunlaşma mevsiminde toplanır. Kabukları Reçel yapmak üzere soyulur. Mikserden Geçirilerek Suyu elde edilir. Bu su Düşük ısıda yavaş, ya vaş kaynatılarak dörtte bire indirilir.Böylece Turunç ekşisi elde edilmiş olur.
Faydası: Salatalarda kullanılır. Damar tıkanıklarını açar.Mideyi kuvvetlendirir, Bol C vitamini içermesi nedeniyle Gripal Enfeksiyonları önler.Antioksidan özelliği olduğundan vücuttaki zararlı organizmaları atar,Gençlik ve dinçlik hissi verir.Kalp damarlarını açar,safra ifrazatını hızlandırır.Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.Cildi güzelleştirir.Hazmı kolaylaştırır.Zayıflamaya yardımcı olur.

Cinselliğe Ne İyi Gelir Bilgi Edinmek İçin Tıklayın…

meyve şurupları

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Afrodizyak Bitkilerden Elde Edilen Bu Macunlar Cinsel Gücü Artırıyor

KARIŞIM-1: Aşağıda saydığımız bitkiler dövülerek balla karıştırılıp, macun yapılır akşamları ceviz büyüklüğünde yutulursa libido dört katına ulaşır.  1-15 Gram Zencefil-...

Kapat