Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Meyhaneci Otu Alkol Tedavisinde Kullanılıyor

18.04.2016
1.123
Meyhaneci Otu Alkol Tedavisinde Kullanılıyor

meyhaneci otu nedir nelerde kullanılır meyhaneci otu Alkol hasarını giderir mi meyhaneci otu karaciğere iyi gelir mi meyhaneci otu uyuza iyi gelir mi…

Latincesi; Asarum europaeum olup, Lohusagiller familyasındandır. Meyhaneci otu Bitkisinin yayılışı Türkiye ve Avrupa dır. Genellikle ormanların gölgeli kısımlarında yetişir. Çok yıllık rizomlu bir bitkidir. Çana benzeyen çiçekleri, uzun ve yeşil yaprakları, sivri, kısa ve parlak, Sapları, 10 – 15 cm uzunluğundadır. Çiçeklerinin iç kısmı esmer kırmızı renktedir.

Meyhaneci Otu Karaciğere İyi Gelir mi

Rutubetli yerlerde yetişen bu bitki aynı zamanda da zehirlidir. İçeriğinde Azaron, pinen, eugonol ve alantoin bulunur. Taze bitkiyi iyice kıyarak, 2 çay kaşığı kadarını 1 çay bardağı suyla kaynatılıp daha sonra da soğutularak içilir. Haricen de sürülür.

Meyhaneci otu Ağız Kokusunu gideriri mi

Toz haline getirilerek kullanıldığında alkol ve buna bağlı karaciğer hastalıklarına iyi gelir. Günde 3 defayı geçmemek şartıyla içildiğinde idrar söktürücü, ateş düşürücü, kabızlık giderici ve kusturucu özellikleri vardır.

Meyhaneci otu ateş düşürür mü

Halk arasında yörelere göre Çadır Çiçeği, Çedik otu, İnsan kulağı, Afşar Otu, Çoban düdüğü, Meyhaneci Otu, kedi otu ve kurbağa kaşığı gibi isimlerle de bilinir. Hekimlikte kökü kullanılır.

FAYDALARI: Ağız içi kokusunu giderir, Kökleri kusturucu ve balgam söktürücü, Karaciğer hastalıklarında kullanılır, kabızlığı giderir. Ateş düşürücü ve idrar söktürücü olarak da kullanılır, Uyuza karşı faydalıdır.

Meyhaneci Otu Alköl Tedavisinde Kullanılır mı

UYARI: Zehirli olmasından ötürü doktor tavsiyesi ve kontrolü olmadan kullanılması tehlikeli ve sakıncalıdır.

Meyhaneci Otu İdarar Söktürür mü

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Ekmek Teknesi Değil Cilt İçin Ekmek Ağacı

ekmek ağacı nedir nelere iyi gelir ekmek ağacı meyvesi ekmek olarak yenir mi ekmek ağacı yağı cilt hastalıklarına iyi gelir...

Kapat