Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Menopoza, Prostata, Meme Kanserine İyi Gelir.

17.10.2015
1.808
Menopoza, Prostata, Meme Kanserine İyi Gelir.

kırmızı yonca kırmızı yonca çayı nedir nelere faydalıdır kırmızı yonca prostata iyimi geliyor meme kanserine kırmızı yonca iyi gelir mi menopoza kırmızı yonca iyi gelir mi…

Menopoza, Prostata, Meme Kanserine İyi Gelir. Kırmızı yonca (Trifolium pratense) Baklagiller ailesinden olan çok yıllık otsu bir bitkidir. Anavatanı Ortadoğu olarak bilinmektedir. Şifa amaçlı bitkinin çiçekleri kullanılır. Bitkiden hazırlanan çeşitli ilaçlar kellik, bronşit, varis, hipertansiyon, baş dönmesi, yüksek ateş, göz damarlarının tıkanması, idrar yolları hastalığı, insult, katarakt, klimakterik bozukluklar, migren, nevralji, çeşitli yaralar, yüksek kolesterol, kan incelmesi, tromboz, kalp ve kan damarlarının güçlendirilmesi, damarların temizlenmesi, kulaklarda gürültü, mide ve duodenum ülserleri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Kırmızı Yonca Prostata İyi Gelirmi

Kırmızı yonca; kadınlarda rahim kanseri ve menopoz tedavisi için kullanılan birçok bitkisel ilacın da içeriğinde bulunmaktadır. Ayrıca bitki, prostat sağlığı için de erkeklere önerilmeye başlanmıştır. Bitkinin toplam yüzde 76’sı karbonhidrat, yüzde 11’i protein ve yüzde 10’u liftir. Ayrıca A-B- C ve E vitaminlerini, ihtiva eder, niasin, kalsiyum, fosfor, potasyum ve magnezyum gibi mineraller de içerir.

Kırmızı Yonca Katarakta İyi Geliyormu

FAYDALARI: İdrar ve balgam söktürür, bağırsakları temizler, vücudu kuvvetlendirir, bronşit ve öksürüğe iyi gelir. Menopoz ve Prostat rahatsızlıklarında faydalıdır. Egzamaya, kaşıntıya ve ülserli yaralar gibi cilt hastalıklarına faydalıdır. Emziren Annelerin sütünü artırır. Cinsel isteksizliği giderir ve şehveti artırır.

Kırmızı Yonca Egzamaya,Kaşıntılı Cilt Hastalıklarına İyi Geliyormu

KIRMIZI YONCA ÇAYI: Bilim adamlarının son araştırmaları kırmızı yonca çayının birçok hastalıkların tedavisinde kullanılabileceğini göstermiştir. Prostat ve prostat kanseri dahil olmak üzere çeşitli kanser türlerine de iyi geldiği yapılan araştırmalar sonucu bazı olumlu bulgulara rastlanmıştır.

Kırmızı Yonca Menopoza Fayda Sağlarmı

Soya fasulyesinde de bulunan bir protein türü olan ”izoflavon” içeren kırmızı yonca, idrar akışına destek olarak, prostat büyümesi sebebiyle görülen rahatsızları önemli oranda azalabilir.

Kırmızı Yonca İdrar ve balgam Söktürürmü

İki tatlı kaşığı kırmızı yonca bitkisinden bir bardak kaynar suda demlenip içilmesi, günlük taze olarak yapılıp içilmesi tavsiye edilir. Prostat için önemli bir çaydır. Kansere karşı etkisi de büyüktür.

Kırmızı Yonca Egzamaya,Kaşıntılı Cilt Hastalıklarına İyi Geliyormu

Kırmızı yonca çayı terletici etkisiyle soğuk algınlığı belirtilerini giderir, ağır fiziksel işlerden sonra güç toplamaya yardımcı olur. Ayrıca keskin astım, boğmaca ve bronşit hastalıklarına bağlı şiddetli öksürüklerde içilir.

Kırmızı Yonca Bronşit ve Öksürüğe İyi Gelirmi

Konu Aramaları:

KEFIR MEME KANSERINE FAYDALI MI,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Akciğer Kanseri Oluşumunu Engeller.

amber çiçeği gülhatmi hibisküs amber çiçeği akciğer kanserine iyi geliyor mu böbrek iltihabına gülhatmi iyi gelir mi amber çiçeği nelere...

Kapat