Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Menopoz Öncesi ve Sonrası Rahatsızlıklarda Çok Etkilidir.

22.08.2015
1.493
Menopoz Öncesi ve Sonrası Rahatsızlıklarda Çok Etkilidir.

civanperçemi nedir nelere iyi gelir iltihap giderici bitkiler menopoza iyi gelen bitkiler adet düzenleyen bitkiler böbreklere iyi gelen bitkiler şifalı otlar civanperçemi…

Menopoz Öncesi ve Sonrası Rahatsızlıklarda Çok Etkilidir. Civanperçemi, Avrupa ve Asya’nın yerel şifalı otudur. Kuzey Amerika’da ve dünyanın diğer tüm ülkelerinde kabul görmüştür. Kandil çiçeği, bindir yaprak otu adlarıyla da tanınan civanperçemi bitkisi, özellikle kadınlar için vazgeçilmez bir yardımcıdır.

Civanperçemi Miyomlar ve beyaz akıntılara iyi gelirmi

İlaç gibi görülen bu çok değerli şifalı ot; soğuk algınlığı, kramplar, ateşlenmeler, böbrek düzensizlikleri, diş ağrıları, tahriş olmuş cilt, kanamalar ve kadınların adet dönemini düzene sokmada kullanılır. Safra akışını uyarıcıdır ve kanı temizler. Şifalı çayı, şiddetli soğuk algınlıkları ve gripler, mide ülserleri, mide krampları, apseler, travma ve kanamalar için ve iltihap azaltıcı olarak içilir.

Civanperçemi Rahim kanserine iyi gelirmi

Bu bitki, bayanların sancılı ve deprasif geçen adet dönemlerinde, menopoz öncesi ve sonrası çekilen rahatsızlıklarda çok etkilidir. Ayni zamanda kadınların üreme organları için de pek çok faydası vardır. Rahim kanseri, çeşitli rahim rahatsızlıkları, yumurtalık iltihaplarında içilen civanperçemi çayları çok yararlıdır.

Civanperçemi yumurtalık iltihaplarını Giderirmi

Miyomlar ve beyaz akıntılar için, yarım banyolar tavsiye edilebilir. Yarım banyo için; 100 gr civanperçemi yaprak ve çiçekleri tam olarak geceden soğuk suyun içine konur. Ertesi gün kaynama derecesine kadar ısıtılıp, banyo suyuna ilave edilerek kullanılır. Yalnız banyo sırasında böbrek bölgesi suyun dışında kalmalıdır. 15 dakika suda kalınır banyo sonrası kurulanmadan havluya sarınarak bir saat kadar dinlenilir.

Civanperçemi iltihap azaltıcı olarak içilirmi

Çay için; bir dolu tatlı kasığı civanperçemi bir su bardağı kaynar suya ilave edilerek 3 dakika demlenir, sonra süzülüp sıcak olarak yudum içilir. Oldukça acı olan bu çayı içerken, şeker, tatlandırıcı gibi ilaveler yapmamak gerekir.

Civanperçemi Safra akışını uyarıcıdır

Bitki çaylarına eklenen bu ilaveler, bitkilerin içindeki kimyasal maddelerle reaksiyon verebilirler.

Civanperçemi kanı temizlermi

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Damarları Korur Kirli Kan Damarlarını Açar

üzüm çekirdeği nelere iyi gelir üzüm çekirdeği damarları açar mı üzüm çekirdeği cilde iyi gelir mi üzüm çekirdeği varise iyimi...

Kapat