Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Meme Kanserini Durdurup Oluşumunu Engelliyor

06.08.2015
1.292
Meme Kanserini Durdurup Oluşumunu Engelliyor

lahana kansere karşı etkili mi lahana rahim kanserine iyimi gelir meme kanserine iyi gelen sebzeler lahana nelere iyi gelir lahana şekeri düzenler mi şifalı sebzeler lahana…

Meme Kanserini Durdurup Oluşumunu Engelliyor Kansere karşı etkili olduğu bilinen sebzelerin başında gelir. Bol miktarda B, C ve E vitamini, potasyum içerir. Özellikle meme ve rahim kanserine karşı etkilidir. Vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Kandaki şeker miktarını düşürür. Sarılık ve safra kesesi hastalıkları için iyidir. Astıma faydalıdır. Bağırsak kanserine karşı etkili.Lahana kanser hücrelerinin üremesini engelleyen kimyasal bir madde (isotiocyanates) içeriyor.

Lahana Astıma İyi gelirmi

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, haftada bir gün lahana yiyenlerin bağırsak kanseri olma riskleri üçte iki oranında azalıyor. Lahana ayrıca karnabahar, ıspanak gibi turpgiller ailesi sebzelerden birisidir.

Lahana meme Kanserine İyi Gelirmi

Sağlık için en önemli faydalarından biri güçlü antioksidan içeriğidir. Bu, lahana ve benzeri sebzelerin kanser ve kalp hastalığı gibi hastalıkların gelişiminde önemli rol oynayan, genel sağlık için de çok zararlı olan serbest radikallerin temizlemesi anlamına gelir.

Lahana Antioksidanmı

Çok sayıda anti-kanser bileşikleri içermektedir. Lupeol, Sinigrin ve sülforafan gibi tömör gelişimi ve kanser oluşumunu engelleyen maddeler sayesinde lahana gibi sebzelerin düzenli olarak diyete eklenmesiyle yapılan bir çalışmada meme kanserinde önemli bir azalma saptanmıştır.

Lahana Rahim Kanserinde Etkilimidir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
İsteriye İyi Geliyor Endişeleri Gideriyor

zufa otu nedir zufa otu nelere iyi gelir zufa isteriyi önler mi zufa otu nasıl kullanılır sinirlere iyi gelen bitkiler...

Kapat