Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Matcha Çayı Nelere İyi Gelir, Nasıl Yapılır ?

11.09.2018
85
Matcha Çayı Nelere İyi Gelir, Nasıl Yapılır ?

matcha çayı matcha çayı nelere iyi gelir matcha çayı nasıl yapılır matcha çayı nedir kansere iyi gelen çay bağışıklık sistemi nasıl güçlenir sakinleştirici çay

 

Matcha çayı sağlığımız için en yararlı antioksidan tedarikçilerinden olup en kaliteli yeşil çay tozlarından biridir. Japon kültüründen gelen matcha çayı, ince bir toz haline getirilen çayın buharda pişmesiyle oluşmaktadır. Parlak ve yeşil rengini korumak için güneş ışınlarından korunarak içtiğimiz şeklini alır. Bu mucizevî çay sağlık alnındaki en önemli bitkilerden biri olarak görülmektedir. Hafızayı Yeniler, Konsantrasyonu Arttırır: Matcha çayının önemli özelliklerinden birisi de dopamin ve serotonin üretimine sağladığı faydalardır.

Bu iki kimyasal hafızada belirsizliği en aza indirgeyerek konsantrasyon artırımında da oldukça etkilidir. Etkili Bir Antioksidandır: Hayatı tehdit eden birçok hastalığın çözümü olarak kabul edilen matcha çayı, güzel bir cilt görünümüne kavuşmak için de birebir. İçerdiği antioksidan maddeler sayesinde UV radyasyonunun etkilerine karşı savaşır. Kanser Düşmanıdır: Tüm antioksidan içeren maddelerle karşılaştırıldığında en yüksek sonuçlar elde ettiğimiz bitkilerden biri de matcha çayıdır.

Matcha çayı, içerdiği kateşinler sayesinde kanserle savaşmakta da oldukça etkilidir. Etkili Bir Sakinleştiricidir: Dinlenmek ve uyanık meditasyonlar sırasında da kullanılan matcha çayı, verdiği uyuşukluk hissi sayesinde uyku düzeninin oluşturulması ve sinirlerin yatıştırılması için de tercih edilebilir.

Kolesterolü İyileştirir: Düzenli olarak tüketilen matcha çayı sayesinde kolesterol dengelenebiliyor. Matcha içmeyenlere oranla içenlerin kalp hastası olma ihtimali %11 oranında daha azdır. Enerji Verir, Dayanıklılığı Arttırır: Savaşa gitmeden önce Japon savaşçılarının tercih ettiği bir çay türü olan matcha çayının enerjiyi toplama gibi bir etkisi de bulunmaktadır.

Doğal bir kafein içerir. Eşsiz bir kombinasyona sahip olan matcha çayının sinir ve hipertansiyonu da dengelediği görülmüştür. İyi Bir Kalori Yakıcıdır: Matcha çayı içildiğinde normale göre 4 kat daha fazla hızlı bir kalori yakımı gerçekleşmektedir. Yağ yakımı yönünden de oldukça etkili olan matcha çayının bir faydası da kalp ritmini dengeleyebilir ve yüksek tansiyon için de etkili olmasıdır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Etkili bir antioksidan kaynağı olan matcha çayının yapısında A ve C vitaminleri, demir, protein ve kalsiyum gibi yararlı maddeler de bulunur. Bu sayede içildiği andan itibaren vücut kendini daha iyi hissedecek ve hastalıklara karşı savunmacı bir duvar görevi üstlenecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Gökçe Ağaç Nelere İyi Gelir

gökçe ağaç nedir astım rahatsızlığına iyi gelen bitkiler adet sancılarını önleyen bitkiler solunum yolu hastalıklarına faydalı bitkiler Merhem ve çay...

Kapat