Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Lösemi İçin Umut Oldu Adet Ve İdrar Söktürür Kanı Temizler

02.09.2015
1.600
Lösemi İçin Umut Oldu Adet Ve İdrar Söktürür Kanı Temizler

çöven otu nelere iyi gelir,çöven lösemiye iyimi geliyor,çöven kanı temizliyor mu,çöven öksürüğü keser mi,bronşite iyi gelen bitkiler,uyuza iyi gelen bitkiler Çöven otu…

Lösemi İçin Umut Oldu Adet Ve İdrar Söktürür Kanı Temizler Çöven otu, karanfil giller familyasından olup, kullanılan kısmı kökleridir. Köklerinin yanında yapraklarının çayı yapılarak da kullanılmaktadır. Kök ve dalları bir sabun gibi köpürdüğü için halk arasında sabun otu veya köpürgen olarak da bilinmektedir. Bilimsel adı Saponaria officinalisolan Bitkinin bilinen en iyi özelliği kirleri temizleme yeteneğidir.

Çöven Ateş Düşürürmü

Bitkinin çiçekleri; pembe, beyaz olup, salkım şeklindedir. Ülkemizde sağlık alanında kullanılmasının yanında helva yapımında ve bitkisel sabun yapımında da kullanılır. Haziran-Temmuz aylarında beyaz çiçekler açan, 50-60 cm yüksekliğinde çok dallı, çok senelik, kazık köklü, otsu bir bitkidir. Yaprakları sapsız, soluk yeşil renklidir.

Çöven Terletirmi

Çiçekleri küçük pembe ve beyaz renklidir. Tohumları küçük, hemen hemen böbrek şeklinde esmer renkli ve üzeri pürtüklüdür. Köklerinin dövülmesinden çöven elde edilir. Memleketimizde 27 kadar türü bulunur. Bitkinin kullanılan kısımları kökleridir. Halk arasında Çöven, Sabunotu, Helvacı kökü, gibi isimlerle de bilinir.

Çöven Otu Nedir Nelere İyi Gelir

Çayı için 10 gram çöven otu tozu, 1 litre suda kaynatılır. Elde edilen çayı sabah- akşam yarım fincan içilir. Harici olarak ise çöven tozu katkılı suyla hastalıklı alanlar ovulur. Çöven üzerine önemli bir araştırma da İngiliz bilim insanları tarafından yapılmıştır. ‘Bahar Yıldızı’ olarak da adlandırılan bu bitkinin çoğu lösemi hastasına umut kapısı olacağı tespit edilmiştir.

Çöven otu lösemiye iyi gelirmi

Araştırmayı oğlunu lösemiden kaybeden Dr. David Flavell ve eşi Bee yürüttü. Çöven bitkisinin çiçeklerinde lösemi ilaçlarının etkisini artıracak bir öz madde bulunmaktadır. Bu madde sayesinde birçok lösemili hasta tedavi edilebilecektir. Araştırmaların tam olarak netlik kazanması için çalışmalar devam etmektedir.

Çöven adet düzenlermi

FAYDALARI: Terletici, İdrar ve balgam sökücüdür. Adet sökücü özelliği bulunmaktadır. Ateş düşürücüdür. Vücudun gevşemesini ve rahatlamasını sağlar. Cilt hastalıklarında alternatif tedavi olarak kullanılır. Özellikle egzama ve uyuzda etkilidir. Öksürük kesici, Bronşit için ve göğsü yumuşatmak için kullanılabilir. Kanı temizleyerek sivilcelerin geçmesini sağlar.

Çöven Otu balgam söktürürmü

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bağışıklığı Güçlendirir Kilo ve Saç Kaybını Önler

guanabana nedir nelere iyi gelir,kilo kaybını önleyen meyveler,saç dökülmesine iyi gelen bitkiler,kansere iyi gelen tropikal meyveler,şifalı bitkiler,şifalı otlar guanabana... Bağışıklığı...

Kapat