Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Lime Nedir,Nelere İyi Gelir,Diş Etlerine Faydalı mı?

25.10.2015
2.070
Lime Nedir,Nelere İyi Gelir,Diş Etlerine Faydalı mı?

lime meyvesi lime nedir nelere iyi gelir lime kolesterolü düşürür mü lime diş eti iltihaplarını iyileştirir mi lime hazmı kolaylaştırır mı lime limon mudur…

Lime Nedir,Nelere İyi Gelir,Diş Etlerine Faydalı mı? Lime limongillerden dış kabuğu yeşil ekşimsi yoğun aromalı tadı olan bir meyvedir. Ağacı limon ağacına benzer, Çiçeği beyaz renklidir, Lime yaklaşık olarak bir limonun yarısı büyüklüğündedir. Limona göre kabuğu daha ince ve daha suludur. Rengi olgunlaştıkça sarıya döner fakat genellikle yeşil haldeyken toplanmaktadır.

Lime hazmı kolaylaştırıyormu

Lime, özellikle kozmetik sektöründe kullanılan bir meyvedir. Bu meyvenin yağı birçok kozmetik üründe kullanılmaktadır. Citric Asid bakımından zengin değerlere sahip olan bu meyve, içerisindeki şeker oranının düşük olması sebebiyle tarihsel gelişim süreci içerisinde özellikle tıpta bir alternatif olarak görülmüştür.

Lime İştahı arttırırmı

Besin değerleri: C, B1, B2, B3, Keroten, Kalsiyum gibi çeşitli vitamin ve mineraller açısından zengin bir meyvedir. Başlıca Meksika ve Brezilya gibi Orta Amerika ülkelerinin yanı sıra Güney Amerika ülkelerinde ve İsrail’de üretimi yapılmaktadır. Ayrıca yurt dışında iklim koşullarının uygun olduğu yerlerde, evlerin bahçelerinde ve seralarda yetiştirilmektedir.

Lime Kan dolaşımını düzenlermi

Lime’nın kendine has aromatik suyu, kokteyllerinizden limonatalarınızda, sodalarınıza kadar bütün içeceklerinizde ferahlatıcı bir özellik katar. Papaya ile birlikte mükemmeldir. Lime ayrıca pastalarda hoş koku ve tat vermesi açısından da tercih edilen bir meyvedir.

lime Sinir sistemine faydalımı

LİMEN İN FAYDALARI: İştahı arttırır. Hazmı kolaylaştırır. Kan dolaşımını düzenler. Sinir sisteminin düzenli çalışmasını destekler. Kolesterol düşürücü olarak da kullanılır. İçermiş olduğu C vitamini sayesinde yara ve diş iltihaplarında etkilidir. Sağlıklı bir deri sağlar ve santral sinir sisteminin çalışmasına yardımcı olur.

Lime yara ve diş iltihaplarına yimi Gelir

Yorumlar
  1. Wanita dedi ki:

    Gerçekten yararlı oldu.Teşekkür ederim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yılanyastığı Nelere Faydalıdır.Basura İyi Gelir mi?

yılanyastığı yılanyastığı nedir nelere faydalıdır sinirleri uyaran bitkiler sivilcelere iyi gelen bitkiler astım ve bronşite iyi gelen bitkiler şifalı bitkiler......

Kapat