Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Libidoyu Artırıyor Erken İktidarsızlığı Bitiriyor

10.02.2016
2.250
Libidoyu Artırıyor Erken İktidarsızlığı Bitiriyor

kuru üzüm libidoyu artırır mı kuru üzüm ereksiyon problemini çözer mi kuru üzüm cinselliğe iyi gelir mi kuru üzüm kan yapar mı kuru üzüm karaciğere faydalı mı…

Kuru Üzüm Kilo vermeden göz sağlığına kadar birçok soruna çare oluyor… Kuru üzüm “arginin” adı verilen bir yarı-esansiyel amino asit içerir. Bu amino asit libido artırmaya yardımcı olur ve erkeklerin ereksiyon problemlerini tedavi eder. Aynı zamanda enerji arttırıcı olduğundan, doğrudan diğer cinsel sorunlar açısından da faydalıdır. Önemli mineraller bakımından zengin olan kuru üzüm özellikle sindirim sorunu çekenlere önerilen atıştırmalıklar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Enerji veren kuru üzüm beden sağlığına da ilaç gibi geliyor. Enerjinizin azaldığı anlarda çikolata, şekerli atıştırmalıklar gibi boş kalorili seçenekler yerine 1 avuç kuru üzüm yiyebilirsiniz diyen uzmanlar kuru üzüm ile ilgili şu önerilerde bulunuyor: “Tabii gözden kaçmaması gereken nokta kuru üzümün yüksek kalori oranı.1 avuç kuru üzüm (25 gr) yaklaşık 80 kalori içeriyor. Bu nedenle aldığınız kaloriyi kontrol altında tutabilmek için gün içinde tükettiğiniz kuru üzüm miktarına dikkat etmelisiniz.” Sağlığa birçok faydası olan kuru üzümün diğer faydaları şöyle:

Kuru Üzum libido artırıyor mu

Diyet: Diyet sırasında tatlı ihtiyacına karşı koyamadığınız anlarda çikolata veya şekerlemelere yönelmek yerine bir miktar kuru üzüm yemek daha besleyicidir. Kuru üzüm mineral ve vitamin içeriğiyle kaliteli bir enerji kaynağıdır. Şekerli atıştırmalıklar gibi kan şekerini aniden yükseltmeden daha uzun süre tokluk hissi verir.

Kuru Üzum Göz sağlığına İyi gelir mi

Kemik sağlığı: Pek öne çıkan bir mineral olmasa da, gıdalar yoluyla alınan kalsiyumun vücut tarafından daha etkili bir biçimde emilmesine yardımcı olan boron minerali için kuru üzüm tüketebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre boron minerali osteoporoza karşı koruma sağlarken, menopoz sonrasında uygulanan östrojen terapisine yardımcı oluyor.

Kuru Üzüm Balgamı söker

Göz sağlığı: Ülkemizde sarı nokta hastalığı olarak bilinen ve genel olarak 50 yaş üzerindeki kişileri etkileyen bir göz hastalığı olan makula dejenerasyonu riskini kuru üzümle azaltabilirsiniz. Her gün 3 kase taze meyve yemek makula dejenerasyonu riskini yüzde 36 oranında azaltıyor. Her gün 3 kase taze meyve yemek gözünüzde büyüyorsa, bu kaselerden birini 1 avuç kuru üzümle değiştirebilirsiniz.

Kuru Üzüm İyi bir enerji kaynağıdır

Sindirim: Sağlıklı ve düzenli çalışan bir sindirim sistemi için kadınların her gün 25 gram, erkeklerin ise 38 gram besin lifi alması gerekiyor. Günümüzde bu kadar besin lifini almak her zaman mümkün olmayabiliyor çünkü tükettiğimiz gıdalar genellikle et ağırlıklı veya lif bakımından zayıf, hazır gıdalar. Bunun sonucunda da, kabızlık sindirimle ilgili şikayetler arasında ilk sırada geliyor. Kabızlığı önlemek ve bağırsakların çalışmasına yardımcı olmak için her gün 1 avuç kuru üzüm yenmesi, uzmanların önerileri arasında yer alıyor.

California Raisins pack an all-natural, no-sugar-added nutritional punch. Fat- and cholesterol-free, and loaded with antioxidants and fiber, this small but mighty fruit is great for on-the-go or after-school snacking. (CNW Group/California Raisin Marketing Board)

Asit dengesi: Potasyum ve magnezyum mineralleri içeren kuru üzüm, bu özelliği ile vücudun asit dengesinin korunmasına yardımcı olur. Asit dengesin korunması gut, romatizma, böbrek taşı ve kalp hastalıklarından korunmak adına önemlidir.

 

Kuru Üzum iltihap önler mi

Enerji desteği: Kendinizi halsiz, yorgun hissettiğinizde bir avuç kuru üzüm yiyerek enerji desteği alabilirsiniz. Kuru Üzümün Faydaları: İyi bir enerji kaynağıdır. Kan yapar ve vücudu şişmanlatır. Karaciğere faydalıdır. Göğüs hastalıklarına iyi gelir. Balgamı söker. Besin değerleri ile özellikle çocukların gelişimini destekler. Ayrıca, kuru üzümün içeriğinde ağrı kesici ve başta eklem iltihapları olmak üzere iltihap önleyici maddeler de bir miktar vardır.

Siyah Kuru Üzum Karaciğere faydalıdır

Libido Artırıcı: Kuru üzüm “arginin” adı verilen bir yarı-esansiyel amino asit içerir. Bu amino asit libido artırmaya yardımcı olur ve erkeklerin ereksiyon problemlerini tedavi eder. Aynı zamanda enerji arttırıcı olduğundan, doğrudan diğer cinsel sorunlar açısından da faydalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bayanlar Bu Kürle Selülitlere Üç Haftada Son Verin

selülit nedir nasıl oluşur kaç derece selülit vardır selülit nasıl tedavi edilir selülit neden bayanlarda sık görülür lahana kürü selüliti...

Kapat