Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kustı Hindi,Kustı Bahri Nedir Nelere İyi Gelir

03.04.2016
8.709
Kustı Hindi,Kustı Bahri Nedir Nelere İyi Gelir

kustı hindi nelere iyi gelir kustı bahri nedir karaciğere iyi gelen meyveler afrodizyak bitkiler kutsi hindi cinselliğe iyi gelir mi şifalı bitkiler…

İki çenekliler sınıfının, Thymelaeaceae familyasından olup, Yaz kış yapraklarını dökmeyen Armut biçiminde meyveleri olan Doğu Asya ve Malaya adalarında yetişen bir ağaçtır Özellikle Keşmir ve Çin’de yetişir. Ülkemizde daha çok süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Hafif bir kokusu vardır ki bu koku zencefil kokusuna yakındır, Ağacın odunu ve kabuğu yakılınca hoş bir koku verir. Beyaz ve siyah renkte olanları vardır. Bu bitkiye “Kustı Hindî” denildiği gibi, eskiden tüccarların deniz yoluyla Arap ülkelerine getirmelerinden dolayı da “Kustı bahri” denilmiştir. Beyaz cinsine “Kustı bahrî veya Kustı Aeabı’ denildiği gibi, siyah cinsine de “Kustı Hindi’ denildiği olmuştur.

Kusti Hindi Nelere İyi Gelir

Kustı bahri ile ûdı Hindî aynı şeydir, ancak Kustı bahrî, ûdı Hindîden daha beyaz ve daha tatlıdır. Öd ağacı (Udi Hindî)nın kökü, dalları ve kabuğu hoş kokulu bir ağaçtır. Hekimlikte ve esans ya-pımında kullanılmıştır. İbni Kayyım de “Tıbbı Nebevisinde şöyle demiştir Öd ağacı iki kısımdır. Biri tedavide kullanılır ki ona “kust” veya “küst” denilir. Diğeri ise güzel koku yapımında kullanılır ki ona da “elelüvve” denir.

Kustu'il Hindi Cilt Lekelerine İyi Gelir mi

Güzel koku elde etmek için öd ağacı kesildikten sonra bir sene boyunca toprağa gömülür toprak onun faydasız kısımlarını yiyip, yok eder, fakat güzel kokulu kısmı kalır, bu kısma toprak bir şey yapmaz. Kabuğu ve kokusuz kısmı kokuşur ve toprağa karışır” Öd ağacının tozunu su ile karıştırdıktan sonra yedi defa ağızdan akıtması veya burundan damlatması bademciğe iyi gelir.

Kustu'l Baharı Bademciğe İyi Gelir mi

Öd ağacı tozu hem içilerek ve hem de merhem gibi cilde sürülerek kullanılır. Yalnız başına kullanıldığı gibi, başka maddelerle karıştırılarak ta kullanılır. Kâfur ile karıştırıldığında birinin diğeri ile ıslâhı gibi tıbbî bir maksat hasıl olur. Kustu'l Hindi Cilt lekelerini yok eder miFAYDALARI: Burun kanamalarına, kalp, damar açmaya, sinir sistemine, bademcik iltihabına, şişliklere, ağız yaralarına, nefes darlığına, astıma ve bronşite, balgam söktürmeye, akciğer hastalıklarına, yorgunluğa, uykusuzluğa, mide ve bağırsak ağrılarına, Sinir bozukluklarına, dıştaki yara ve cilt hastalıklarına, egzama ve karaciğer hastalıklarına, cildi güzelleştirmeye, adet düzensizliğine, böbrek ve idrar yollarındaki iltihap ve kumun dökülmesine, cinsel gücü arttırmaya ve idrarını tutamayanlara iyi gelir. Balgamı emer, nezleyi keser.

udu hindi kustu'l bahri kustu hindi öd ağacı

Karaciğer ve mide zafiyetine ve bunların üşütülmesinden dolayı mey¬dana gelen rahatsızlığa karşı; gün aşrı ve dört gün¬de bir nöbetle gelen sıtma hastalığına ve zehirlenmeye karşı faydalıdır, Su veya bal ile macun yapılır ve yüzdeki çillere sürülürse giderir. Mideyi ısıtır, cinsel istek ve arzuyu tahrik eder. Zehirlenmeye karşı faydalıdır. Felç hastalığına karşı gayet iyi gelir.

sandal ağacı yağı egzemaya faydalımı

İdrar ve âdet kanamasını çoğaltır. Kalın bağırsağa etkili bir müshildir. Gaz söktürücüdür. Sinirleri kuvvetlendirir. Kokusu ferahlatır ve balgamı söker. Güneş yanıkları da dahil hafif yanıklara ve egzamaya karşı faydalıdır. Öd ağacı sıvısı, pigment ve haşerat ilaçları yapımında kullanılır. Ağacın kabuğu yakılınca hoş koku vermesi dolayısıyla tütsü yapmakta kullanılmaktadır.

Kustu'l Baharı Bademciğe İyi Gelir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sandal Ağacı Cilde İyi Gelir, Afrodizyaktır

sandal ağacı yağı nerelerde kullanılır sandal yağı bel soğukluğuna iyi gelir mi sandal yağı afrodizyak mı sandal ağacı tansiyona iyi...

Kapat