Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kurutulmuş Meyveler Hangi Hastalıklara İyi gelir

11.07.2015
1.636
Kurutulmuş Meyveler Hangi Hastalıklara İyi gelir

kurutulmuş meyvelerin faydaları kurulmuş meyveler nelere iyi gelir kanseri önleyen besinler cilde iyi gelen meyveler şifalı bitkiler şifalı otlar şifalı meyveler…

Kurutulmuş Meyveler Hangi Hastalıklara İyi gelir Sağlığa yararlı posalı bölümün kurutulmuş meyvelerde daha yoğun olduğunu belirten uzmanlar, bu gıdaların mutlaka beslenme programına eklenmesi gerektiğini belirtiyor. İşte kanserden tansiyona, kansızlıktan göz yorgunluğuna kadar iyi gelen kuru meyvelerin faydaları.

Kuru kayısı Mideye İyimi Geliyor

Kuru Kayısı: Sindirim sorunlarına iyi gelir. Stresi ve kansızlığı önler. İçerdiği A vitamini cilt bozukluklarının tedavisinde de son derece etkilidir. Günde 5-6 kuru kayısı tüketmek ihtiva ettiği potasyum sayesinde kalp kaslarının ve kalp sinirlerinin gelişimi için önemlidir.

Kuru incir Kanseri önlüyor

Kuru İncir:Yağ, sodyum, kolesterol içermediği ve yüksek lif oranına sahip olduğu için, kilo vermeye yardımcıdır. İçerdiği protein miktarı yönünden fakir, sentezinde kullanılan aminoasit açısından zengindir. Bu nedenle hücre gelişimini destekler. Boğaz ağrısı ve bronşitte etkilidir. Vücut yenilenmesinde aktif rol oynar.

Kuru erik Yaşlanmayı Önlüyor

Kuru Erik: Bol miktarda B1, B2, B3, B6, A, C ve E vitamini içerir. Kanser ve yaşlanmaya karşı koruyucu etkisi vardır. İçerdiği zengin potasyum ve magnezyum ile tansiyon, karaciğer, kalp, böbrek ve romatizma hastalıklarına iyi gelir.

Kurtulmuş Dutun Faydası Nedir

Kuru Dut: İyi bir kan yapıcı ve ateş düşürücü olarak yüzyıllardır kullanılan kuru dut vitamin deposudur. Günde bir avuç yiyerek kendinizi daha zinde ve enerjik hissedebilirsiniz. Ayrıca kuru dut ağız kokusunu da yok eder.

Kuru hurma Nelere faydalı

Kuru Hurma: Antioksidan içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendirir ve kansere karşı koruyucu etki gösterir. Cilt güzelliği ve sağlığının korunmasında rol oynar. Yüksek fibrin içeriği ile hazımsızlığa iyi gelir. B1, B2 vitaminleri ile sinir sistemini korur. Beyin fonksiyonlarının düzenler.

Kururtulmuş Elma (kak) Nelere İyi gelir

Kuru Elma: Özellikle yoğurtla yendiğinde zehirli ishal türleri üzerinde çok güçlü bir etkisi vardır. Yine lifli özelliği sayesinde tok tutar. Gözlerinizi yoracak bir işte çalışıyorsanız her gün bir avuç kuru elma yemek iyi gelir.

Kuru üzüm Nelere  Faydalı

Kuru Üzüm: İyi bir enerji kaynağıdır. Balgam söktürücü etkisiyle solunum hastalarına tavsiye edilir. Günde 10 tane yendiğinde tansiyonu düşürmede etkilidir. Bu yönüyle iltihaplanmalara karşı da bağışıklık sistemini güçlendirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bol Vitamin İçerir Kalp ve Damar Sağlığını Korur

kavunun faydası nedir kavun bol vitamin içerir kalp sağlığını korur cilde faydası nedir saç dökülmesini önler kilo verdirir şifalı otlar...

Kapat