Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kuru Ciltleri Nemlendirir, Hücreleri Yeniler.

21.10.2015
1.316
Kuru Ciltleri Nemlendirir, Hücreleri Yeniler.

Ylang Ylang Kuru Ciltleri Nemlendirir, Hücreleri Yeniler. Ylang Ylang; Güney Asya’da yetişen ylang ylang ağacından elde edilmektedir. Canana odorata türünün ağacının taze çiçekli kısımlarından ekstraksiyon yöntemi ile elde edilir. Tatlı, etkili floral kokuya sahiptir. A, C, B1, B2 vitaminleriyle, protein ve mineraller içermektedir. Adı uzak doğu dillerinde “Çiçeklerin çiçeği – Flower of Flowers’ anlamına gelmektedir. Tropikal Asya’da yüksek tansiyon, ishal, uykusuzluk gibi rahatsızlıklar için kullanılmıştır.

Ylang Yılang Uykusuzluğa İyi Gelirmi

 

YLANG YLANG’IN FAYDALARI: Masaj yağlarına Aromatik yağ olarak katıldığında rahatlatır. Tütsü olarak kullanılırsa kokusunun sakinleştirici özelliği vardır. Çarpıntı ve sıkıntıyı azaltır. Ruhsal açıdan gerilim ve endişe hissedildiği durumlarda susam yağı ile ylang-ylang yağı karıştırılarak yapılan masaj rahatlık verir.

Ylang Ylang Çarpıntıyı ve Stresi Azaltıyormu

Sivilceli ciltlere direkt veya buhar yoluyla uygulanırsa antiseptik bir özelliği vardır. Odada kokusu tütsü veya Aroma olarak bulundurulduğunda cinsel olarak canlandırıcıdır. Bitkiyi doğrudan tüketmek yanlış olur. En uygunu Ekstrelerini haricen veya koku olarak kullanmaktır. Aromatik ve ferahlatıcıdır. Cildi ve saçları yenileyicidir.

Ylang Ylang Hücreleri Yeniliyormu

Afrodizyakdır. Zihinsel ve duygusal olarak etkileyicidir. Aromaterapide; stresi ve gerginliği uzaklaştırmak ve ruh halini düzeltmek için kullanılır. Tropikal Asya’da yüksek tansiyon, ishal, uykusuzluk gibi rahatsızlıklar için kullanılmıştır. Antidepresan olan Ylang Ylang Yağı kas gevşetici, hücre yenileyici özelliklerine sahiptir. Kuru ciltleri nemlendirmek le beraber cilt çatlakları için kullanılmaktadır.

Ylang Ylang Nedir Faydaları Nelerdir

Akciğer, kalp, kalın ve ince bağırsakların fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Sinir sistemine dayalı stres, öfke, endişe, tansiyon, korku, şok ve panik duygularını yatıştırıcı, uykusuzluk giderici, tansiyonu dengeleyici, depresyonun yarattığı etkileri hafifletici ve afrodizyak özelliği bulunmaktadır.

Ylang Ylang Sivilcelere ve Kuru Ciltlere İyi Gelirmi

Bayanların regl döneminde yaşadıkları stresi ve ruhsal değişimlerin verdiği sıkıntıyı ylang ylang yağı hafifletir. Ylang Ylang nasıl kullanılır Ylang Ylang Yağı su ya da buhar damıtımı ile elde edilir. Ylang Ylang’ın egzotik, çiçeksi ve tatlı bir aroması vardır. Rahatlatıcı ve dolaşım düzenleyici etkisi olduğu bilinir.

Ylang Ylang Çarpıntıyı ve Stresi Azaltıyormu

Aroma terapinin vazgeçilmez Bitki yağlarından birisi olan Ylang Ylang, ülkemizde pek bilinmemesine karşın, aroma terapi uygulamalarının yaygın olduğu uzak doğu ve batıda (Avrupa ve ABD) oldukça iyi tanınan değerli bir yağdır. Banyo suyuna koyulacak 8-10 damla aromatik yağ, dinlendirici etki yapar.

Flowers at Auwahi, Maui - Credit: Forest & Kim Starr - Plants of Hawaii - Image licensed under a Creative Commons Attribution 3.0 License, permitting sharing and adaptation with attribution.

Yüze uygulama yapılacaksa 1 lt. suya 3-4 damla aromatik yağ koyularak uygulanır. Baş ağrısı, bronşit, solunum yolları rahatsızlıkları, grip rahatsızlıklarında buğu şeklinde uygulanabilir. Sivilceli ciltlerde direkt veya buhar yoluyla uygulanırsa antiseptik bir özelliği vardır. Ylang-ylang yağı susam yağı karıştırarak yapacağınız bir masaj sizi oldukça rahatlatır.

Ylang Yılang Uykusuzluğa İyi Gelirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Böbrek ve İdrar Yollarındaki Kumları Döker.

abanoz ağacı hint abanozu abanoz nedir nelere faydalıdır abanoz kum döküyor mu abanoz göz tedavisinde kullanılıyor mu abanoz idrar söktürür...

Kapat