Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kurt Düşürür, Spazm Çözer, İshali Durdurur

14.12.2015
1.567
Kurt Düşürür, Spazm Çözer, İshali Durdurur

aylandız nedir nelere faydalıdır kokar ağaç nedir eğir otu nedir nelere iyi gelir aylandız ateş düşürür mü ishale iyi gelen bitkiler bağırsak kurdu düşüren bitkiler…

Keskin kokulu ve uzun salkımlı çiçekler açan ve 30 metreye kadar uzayabilen, hızlı büyüdüğü için daha çok gölge ağacı olarak dikilen bir ağaçtır. Kokar ağaç, Azak eğeri, Eğir otu, Meyhaneciotu adlarıyla da bilinir. Yapraklar reçine, tanen ve C vitamini; gövde kabuğu tanen ve acı maddeler ihtiva eder. Göze hoş gelen görünüşünden ve haşereleri uzaklaştıran kokusundan dolayı bahçelerde süs ağacı olarak da kullanılmaktadır.

Aylandiz Sıpazmı Çözer mi

FAYDALARI: Spazm çözücüdür. Ateş düşürücü ve kusturucu etkiye sahiptir. Bağırsak solucanlarını düşürmeye yardımcı olur. İshal ve dizanteride faydalıdır. Şifa verici olarak ağacın yaprakları kullanılır. İshal ve kanlı ishalde yapraklarından demlenen çay kabız edici olarak içilir. Spazm çözücü ve ateş düşürücü özelliğinin yanında kusturucudur. Bağırsak solucanlarını düşürmeye yardımcı olur. Çok fazla kullanılması sakıncalıdır.

Aylandız Solucan Düşürür mü

ÇAYI: Aylandız ağacının yaprakları kaynatılarak hazırlanan aylandız çayı kullanılır. Bu çay, özellikle ishal ve kanlı ishalde kabız edici etkisi ile faydalıdır.

Aylandız Cinselliğe İyi Geliyor mu

UYARI: Ancak fazla kullanıldığında zehirlenmelere neden olabileceği için sadece bir uzman hekim tarafından uygulanmalıdır.

Aylandız Ağacı Nasıl Bir Ağadır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Basur, Boğaz Ve Gırtlak Hastalıklarına İyi Gelir

Avrupa siklameni nedir nelere iyi gelir siklamen basura iyi gelir mi gırtlak hastalıklarında siklamen faydalı mı siklamen boğaz ağrısını geçirir mi......

Kapat