Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kulak Ağrılarına İyi Gelen Şifa Kokulu Bitkiler

16.08.2015
1.615
Kulak Ağrılarına İyi Gelen Şifa Kokulu Bitkiler

Kulak Ağrılarına İyi Gelen Şifa Kokulu Bitkiler.

fesleğen kulak ağrılarına iyimi geliyor zeytin yağı kulak ağrısında kullanılır mı soğan sarımsak kulak ağrısında nasıl kullanılır zencefil nelere faydalıdır şifalı bitkiler fesleğen…

Kulak Ağrılarına İyi Gelen Şifa Kokulu Bitkiler En önemli nedenleri arasında orta ve dış kulak iltihabı olan kulak ağrısı Sinüzit, soğuk algınlığı, diş çürükleri, çene problemleri gibi nedenlere de dayanan bu sıkıntıya karşı evde yapılacak basit ve etkili yöntemler fayda sağlıyor. Kulak ağrınız varsa öncelikle çiğneme ve yutkunma reflekslerinizi devreye sokun. Bu tip egzersizler östaki kanalınızı açarak hava akışını sağlayacak ve kulak ağrılarınıza iyi gelecektir diyen uzmanlar şu önerilerde bulunuyor. Evde kolayca hazırlanacak kulak ağrısına iyi gelen formüller şöyle…

Zeytin Yağı Kulak ağrısına iyi Gelirmi

ZEYTİNYAĞI:

Zeytinyağı kulak ağrısı vak’alarında hızlı bir rahatlama sağlar. Zeytinyağı özellikle kulak enfeksiyonların da temizleyici rol oynar. Zeytinyağı ayrıca kulak içinde uğultu hissini durdurmaya yardımcı olabilir. Kulak içine 1-2 damla damlatarak uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda hardal yağı kullanabilirsiniz.

Soğan Sarmsak suyu Kulak enfeksiyonlarına iyi gelirmi

SARIMSAK:

Sarımsak kulak enfeksiyonları ve enfeksiyonların neden olduğu ağrıların tedavisinde kullanılır. Susam yağı ile ısıtılarak elde edilen sarımsak yağını karıştırarak kulağa 1-2 damla damlatabilirsiniz.

SOĞAN:

Soğan, kulak ağrısı için kullanılan ev ilaçlarının başında gelir. Soğanın antiseptik ve antibakteriyel özellikleri sorunun tedavisinde büyük rol oynar. Rendelenmiş soğan suyunu bir çorba kaşığında ayıklayın ve kısık ateşte ısıtın. Sonra etkilenen kulak içine günde 2-3 kez 1-2 damla damlatın.

Zencefil Ağrı Kesicimidir

ZENCEFİL:

Zencefil antiinflamatuar özelliklere sahiptir. Aynı zamanda mükemmel bir doğal ağrı kesicidir. Taze zencefil suyunu ayıklayın ve ağrıyan kulağa 1-2 damla damlatın.

Fesleğen Kulak ağrısında Kullanılımı

FESLEĞEN:

Antiinflamatuar, antibakteriyel ve analjezik özellikleri nedeniyle fesleğen, kulak ağrılarının tedavisinde yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Nane Yağı Kulak ağrısına iyimi Geliyor

NANE YAPRAKLARI:

Nane yaprakları ve nane yağı da kulak ağrısı tedavisinde kullanılır. Nane yapraklarını kaynatarak, suyu soğuduktan sonra 1-2 damla kulağınıza damlatabilirsiniz. Kulak ağrısının iyileşmesine faydalı olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kelliğe Giden Yolu Bu bitki İle Kapatın

dulavrat otu nelere iyi gelir saç dökülmesini önleyen bitkiler sivilcelere iyi gelen bitkiler kanser önleyici bitkiler ateş düşüren bitkiler şifalı...

Kapat