Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kudret Narı Nelere İyi Gelir ?

18.09.2018
116
Kudret Narı Nelere İyi Gelir ?

kudret narı kudret narı nedir kudret narının faydaları bağışıklık sistemine ne iyi gelir hazımsızlığa iyi gelen bitkiler diyabete iyi gelen bitkiler

 

Kudret Narı, Ana vatanı Hindistan olan tropikal bir bitki olup cilt hastalıklarından bağışıklık sistemine kadar tüm hastalıklara faydalıdır. KUDRET NARININ FAYDALARI: Kudret narı macunu, Vitamin A, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin C, kalsiyum, potasyum, çinko, demir, bakır ve fosfor gibi çok çeşitli vitamin ve mineraller içerir. Bağışıklık Sistemini güçlendirir, Kudret Narı macunu, vücuttaki hastalıklara karşı güçlü bir savunma mekanizması oluşturur. Kudret Narı en etkili antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar, vücut metabolizması sırasında ortaya çıkan ve farklı hastalıklara neden olabilen serbest radikaller ve tehlikeli bileşikler için vücudu sarar ve bağışıklığı güçlendirir.

Öğünlerinize kudret Narı macunu ekleyerek, kalp krizi, böbrek hasarı ve karaciğer yetmezliği de dâhil olmak üzere birçok hastalığa karşı koruma sağlayabilirsiniz. Diyabete etkisi: İnsülin üreten beta hücrelerini korumakta, insülinin etkisini arttırmaktadır ve kan şekerini düşürmeye yardımcıdır. AİDS‘e etkisi: Kudret narında bulunan birçok proteinin laboratuar ortamında HİV virüsünü baskıladığı görülmüştür. Kansere etkisi: Laboratuar çalışmalarında lösemi, lenfoma, meme kanseri, prostat kanseri, baş-boyun kanserleri, mesane kanserinde etkili olduğu ve kanser hücrelerini öldürdüğü görülmüştür. Yani tümöre adeta kalkan oluşturuyor ve büyümesini engelliyor.

Sindirim sistemine etkisi: Kudret Narı; ülser, gastrit, kolit, reflü, kabızlık, hazımsızlık gibi hastalıkların iyileşmesinde etkilidir. Bağışıklık sistemine etkisi: İçeriğinde protein ve e vitamini bulunduğu için bağışıklık sitemini güçlendiriyor. Cilt üzerine etkisi: Yaralar, egzama, çıban, sedef gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Guatr Şikâyetlerini azaltır, Hemoroit tedavisinde kullanılır. UYARI: Aşırı kullanımı karaciğer hastalarında toksik etki yaratabilir, özellikle insülin kullanan hastalarda kan şekerini aşırı düşürebilir, hamileler ve çocuklar kullanmamalıdır. Özellikle çekirdeklerinin etrafındaki kırmızı zar tüketilmemelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bu Ot Kadınlarda Mucizeler Yaratıyor

hayıt otu hayıt otu nedir hayıt otunun faydaları idrar söktüren bitkiler prostat kanserine ne iyi gelir ruhban biberi sivilceye ne...

Kapat