Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kronik Böbrek Yetmezliğine Altınbaşak Otu.

16.11.2015
2.339
Kronik Böbrek Yetmezliğine Altınbaşak Otu.

 

altınbaşak otu nedir nelere faydalıdır altınbaşak otu böbreklere iyimi gelir altınbaşak idrar söktürür mü altınbaşak otu varise faydalı mı şifalı bitkiler…

Latincesi Solidago virgaurea olup, Akdeniz bölgesinde yetişir Genellikle 30-40 cm boylarında olmakla birlikte 1 metreye kadar uzayabilen, çok yıllık, otsu bir bitkidir. Adını, altın sarısı rengindeki çiçeklerinden almaktadır. Halk arasında Yahudi otu ve Altın asa olarak da bilinir. P vitamini, saponinler ve flavonlar içermektedir. Çiçeklenme zamanında toplanan bitkinin toprak üstü kısımları taze ya da kurutulmuş olarak tüketilir. Dahilen çayı yapılır, haricen ise toz haline getirilerek kullanılır.

Altın başak otu Böbreklere iyi gelirmi

Ancak böbreklerin çalışma kapasitesi düştükçe vücuttaki su ve elektrolit dengesi bozulmaya başlar. Böbrek yetmezliği bir sonraki aşamaya geçtiğinde güçsüzlük, nefes darlığı görülür. Bu noktada ayaklar ve bacaklar başta olmak üzere vücut genelinde şişlik oluşabilir. Böbrekler tam kapasite ile çalışmadığı için tuvalette idrar çok az gelebilir ya da hiç gelmez. Diğer belirtilere bakacak olursak iştah azalır, mide bulantısı ve kusma görülebilir. Peki, kişide kronik böbrek yetmezliği varsa veya böbrek yetmezliğine adaysa ne yapılabilir.

Altınbaşak otu Safrayı söktürür mü

En başta doktor kontrollerini tahlillerini testlerini aksatmayacak. Altın başak otunun içindeki etken maddelerin böbrek hastaları için son derece faydalı olduğuna dikkat çeken bilim insanları tarafından Yapılan araştırmalar sonucunda altın başak otunun böbrek sağlığına faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Tıbbi desteğin yanında böbrek hastalarına altın başak otunun kullanılması bilim insanlarınca önerilmektedir.

Altınbaşak otu Böbrek Taşlarını düşürür mü

FAYDALARI:

1-Kuvvetli bir idrar söktürücü olan Altınbaşak otu idrar yolu enfeksiyonlarında ve idrar yollarındaki taşları düşürmekte faydalıdır. Böbrek ve mesane rahatsızlıklarına karşı etkilidir.

2-Romatizma, varis ve eklem iltihaplarına karşı etkilidir. Safra kesesi rahatsızlıklarında kullanılır. Mide ve bağırsak gazlarını giderir, bulantıyı önler. Yaraların iyileşmesini kolaylaştırır.

3- Çayı, varisler, adet kanaması, egzama ve eklem romatizması şikayetlerini azaltır. Kurutulmuş yaprakları toz haline getirilerek yaraların üzerine konursa iyileşmeyi hızlandırır. Altın başak otunun tentürü, ekstresi veya kapsülünün bilinen bir yan tesiri yoktur.

Altınbaşak otu omatizmaya İyimi Geliyor

ÇAY: Bir bardak sıcak suya, 1 tatlı kaşığı konulup 10 dakika demlenip içilir.

Altınbaşak otu Varislere faydalımı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kalp Krizi Riskini Azaltır.Cinsel Gücü Artırır.

 alıç nedir nelere iyi gelir alıç şehveti artırır mı alıç yüksek tansiyonu düşürür mü alıç kalp krizi riskini azaltır mı...

Kapat