Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Korku ve Endişeyi Önler Depresyona İyi Gelir

17.05.2016
2.492
Korku ve Endişeyi Önler Depresyona İyi Gelir

kava-kava nerede yetişir nelere iyi gelir kava-kava çayı nasıl yapılır kava-kava depresyona iyimi gelir kava-kava uykusuzluğa iyimi gelir sınavdan önce kava-kava çayı iyimi gelir…

Latincesi; Piper methysticum olup,Karabibergiller familyasından Kava-Kavanın . Vatanının büyük ihtimalle Papua Yeni gine olduğu tahmin edilmektedir ve buraya yakın olan Pasifik adalarından Polinesia, Meknosia ve Mikronesia adalarında yetişmekte veya yetiştirilmektedir. Türkiye’nin Akdeniz, Ege ve Marmara bölgesinde seralarda yetiştirilebilir. Avrupa’da özellikle de Almanya’da seralarda yetiştirilmektedir.

kava_kava Sinirleri Gevşetir mi

Kava-kava 1,5-4 m boyunda, gövdesi boğum boğum, dikey olarak yükselir ve kökü 2-10 kg ağırlığında, sulu, dışı grimsi esmer, içi beyazımsı sarı ve oldukça da sık yan köklere sahiptir. Yaprakları 10-30 cm uzunluğunda ve 10-25 cm genişliğinde kalp şeklinde, üzerinde 9-13 adet ana damar bulunur.

Kava-Kava biberi teskin eder mi

Üst yüzeyi koyu yeşil, alt yüzeyi çok narin tüylü, kısa saplı ve iki adet küçük yan yapraklara sahiptir. Çiçekleri sadece erkek çiçeklerden oluşur. Bu nedenle de çoğalması gövdesindeki düğümlere keserek toprağa hafif gömmekle olur.

Kava-Kava Bitkisi korku giderici mi

FAYDALARI: Teskin edici (Trankuility), sakinleştirici, sinirleri gevşetici ve rahatlatıcı, krampları çözücü, ağrıları dindirici, sıkıntı, korku ve endişeyi önleyici (Anxietak) ve titremeyi önleyicidir. Araştırmalara göre başta korku, her türlü korku, endişe ve sıkıntı, huzursuzluk, stres, panik, sara, ruhi çöküntü (depresyon), uyuyamama, korkulu rüya görme, idrar tutamama, kas krampları ve sinirsel rahatsızlıklara karşı kullanılır.

Kava-Kava Bitkisi nerede yetişir

Deprem, sel, yangın, heyelan gibi bir felaket sonucu korkma veya aile içinde aşırı geçimsizlik sonucu veya yılan akrep, örümcek gibi herhangi bir hayvandan korkma veya mezarlık, karanlık yerler, bodrum, araba, uçak, tren, vapur gibi taşıt veya mekânlardan korkma veya kendinde herhangi bir eksiklik hissederek endişe, sıkıntı ve korkuya kapılma gibi hallerde kullanılması gereken en önemli şifalı bitkidir.

Kava-Kava Bitkisi saknleştirir mi

İmtihandan 2-3 gün önce öğrenciler Kava-kava preparatı alırlarsa imtihanda Üzerlerindeki korkuyu büyük oranda yenerler. Ehliyet ve başka türlü mesleki imtihanlardan önce Kava-kava ilacı alanlar sınav sırasında pek sıkıntı çekmezler.

Kava-Kava Bitkisi terleticimi

Uyuyamama, sık sık uyanma, derin uyuyamama gibi rahatsızlıklarda Kedi otu kökü ile Kava-kavanın çay veya damlası aynı oranda karıştırılarak kullanılır ise daha etkili olur. Kava-kavanın bir diğer önemli özelliği ise Sara hastalığına karşı etkili ve de iyileştirici olmasıdır.

Kava-Kava Uykusuzluğa iyi Gelir mi

UYARI: 3 aydan uzun süre alınması gerekir ise o zamanda doktor veya hekimlere müracaat edilmeli, onların onayları alınmalıdır. Kavanın, mahmurluk, baş dönmesi ve sersemlik gibi yan etkileri olabilir. Antipsikotik ilaçlar ya da levodopa alıyorssanız kava kullanmayın.Kava-Kavayı alkol ve diğer psikoaktif ilaçlar ile birlikte kullanmak tehlikelidir.

Kava-Kava Sakinleştirir mi

Konu Aramaları:

korku giderici ilaclar,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Jack Akciğer Ve Kolon Kanserine İyi Gelir

jack ağacı meyvesi nelere iyi gelir jack ağacı kolon kanserine iyi gelir mi akciğer kanserine jack meyvesi iyi mi gelir...

Kapat