Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kolon, Meme Ve Prostat Kanserlerinden Koruyor

08.12.2015
1.244
Kolon, Meme Ve Prostat Kanserlerinden Koruyor

 mango nedir nelere faydalıdır mango meme kanserine iyi gelir mi lösemiye mango iyi gelir mi mango prostat kanserini önler mi mango cilde faydalı mı…

Mango Asya kökenli bir meyve olup, 4 bin seneden daha uzun bir süredir yetiştirilmektedir. Bir efsaneye göre Buddha mango sayesinde sükuneti bulmuştur. Hindistan‘da mango ağacı kutsaldır, aşkın sembolüdür ve bazıları bu ağacın dilekleri gerçekleştirebileceğine inanır. Birçok Asyalı kral ve asilzadenin kendilerine ait mango korusu vardır ki bunlar büyük bir gurur ve statü nedeniydi. Mangoyu özel bir hediye olarak gönderme geleneği buradan gelmektedir. Mango yüksek oranda su içerir, dolayısıyla nispeten düşük bir kalori karşılığında çok sayıda besleyici öge alırsınız. Mangoda yüksek oranda potasyum, A vitamini, beta karoten vardır. Artı birçok besleyici ögenin yanı sıra, biraz da C vitamini, K vitamini, kalsiyum fosfor ve magnezyum içerir. Mangonun zengin bir enzim kaynağı olduğuna inanılır.

Mango Göz Sağlığını Koruyor mu

FAYDALARI: Özellikle Kolon, meme, lösemi ve prostat kanserlerine karşı koruyucu etkisinin olduğu bilinmektedir. Yapılan son araştırmalar, mangonun içindeki kuercetin, isokuercetin, astragalin, gallik asit ve metil gallat adlı antioksidan bileşiklerin kanser hücrelerinin yayılmasını durdurduğu gözlemlenmiştir. Çok lifli bir meyve olması sebebiyle kolesterolü düşürür:

Mango cidi Güzelleştirir m,

İçeriğinde yoğun olarak bulunan lif, pektin ve C vitamini sayesinde serum kolesterolü ve özellikle kötü kolesterolü (LDL)düşürücü etkiye sahiptir. İçeriğindeki yoğun potasyum sayesinde kalp atım hızını ve kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur.

Mango Cilde faydalımı

Cilt için dahili ve harici olarak kullanılabilir. Ciltteki tıkalı gözenekleri yok eder ve sivilcelerle mücadeleye yardımcı olur. Mango, özellikle gece körlüğünü ve göz kurumasını engellemede etkilidir. İçeriğindeki tartarik, malik ve sitrik asit vücudumuzu alkalize eder. Bu yolla vücudun temizlenmesi sağlanır.

Mango Karaciğri Temizliyor mu

Mango bağışıklık siteminizi sağlıklı ve güçlü tutmanıza yardımcı olur. Barındırdığı C ve E vitaminleri kanser ve kalp hastalıkları ile erken yaşlanmaya neden olan serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Mango içeriğindeki glutamik asit sayesinde hücreleri aktifleştirip, konsantrasyonu arttırır ve hafızayı güçlendirmeye yardımcı olur.

Mango Kolesterolü Düşürür mü

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cinsel Gücü Artırır, İktidarsızlık Şikayetini Bitirir

avokado nedir nelere iyi gelir avokado iktidarsızlığa iyimi geliyor avokado yaprağı ve yağının faydası nedir avokado kansızlığa iyi gelir mi...

Kapat