Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kızılcığın Şifa Deposu Olduğu Kanıtlandı

28.02.2015
2.023
Kızılcığın Şifa Deposu Olduğu Kanıtlandı

kızılcık kızılcığın faydaları kızılcığın zararları meyvelerin faydaları cinselliğe ne iyi gelir mide bulantısını gideren çay karın ağrısını gideren çay kanseri yok eden meyve…

Kızılcığın vücudumuza baştan aşağı sağlık getirdiğini, gözler için faydalı olduğunu, vücut direncini yükselttiğini ve kanser, kalp krizi gibi önemli hastalıklardan koruduğu biliniyor. Kızılcık vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir. A, C vitaminleri ile karoten, tiamin, riboflavin,niasin, kalsiyum, magnezyum, fosfor, bakır, kükürt, demir ve iyot içerir.

Faydası saymakla bitmeyen kızılcık, güçlü antioksidan özelliği ile soğuk algınlığı, grip başta olmak üzere bağışıklık sistemi sorunlarında yardımcı olur ve bağışıklığı güçlendirir. Bol miktarda lif içeriği ile sindirimi kolaylaştırır ve özellikle zayıflama diyetlerinde tokluk hissini arttırır.

Vücut direncini arttırdığı için hastalıklardan korunmamızı ve onlarla baş etmemizi sağlar.Vücudumuzdaki iltihaplanmayı önleyen, alerjileri azaltan, kan damarlarını güçlendiren muhteşem antioksidanlardır. Ateşli hastalıklarda ve menopozdaki ateş basmalarında çok rahatlatırlar. Kızılcık,Gözlere de faydalıdır.Retinayı koruyarak

görüşümüzün berrak olmasını sağlarlar. Kızılcık, zengin bir melatonin kaynağıdır; Beynimizde bulunan epifiz bezi, hava karardıktan sonra melatonin adı verilen bir hormon salgılar. Yaşam ritmimizi ve uykumuzu bu hormona borçluyuz.

Uyku beyni dinlendirir, güçlendirir, hücre yenilenmesini sağlar bağışıklık sistemini, oksidasyonu onarır ve tüm yaşam kalitesini yükseltir. Öte yandan önemli hormonların salgılanmasına yardımcı olur. Araştırmalar sonucu uzmanlar melatonini en önemli antioksidan olarak tanımlarlar. Melatonin takviyesi günümüzdeki temel anti aging tedavilerinden birisi olmuştur.

Bu hormonun doktor kontrolünde kullanımı, bağışıklık sistemini ve yaşam kalitesini etkili bir şekilde yükseltir. Kızılcık kanın pıhtılaşmasını artırır,çiğden hazırlanmış kızılcık suyu veya kaynatarak yapılan kızılcık şerbeti, kan pıhtılaşmasını düzenler. Özellikle şeker hastaları için yararlıdır. Kızılcık kabuğu ateş düşürücü ve güçlü bir ishal kesicidir.

Sarımsağın Bilinmeyen Faydaları Tıklayın…

Kızılcık sağlık

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kadınlarda Cinsel İsteksizliğe Son

kadında cinsellik bayanda cinsellik bitkikurdu ilginç bitkiler bitkilerin faydaları cinselliğe ne iyi gelir cinsellik hamilelikte yapılması gerekenler...

Kapat