Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kış Hastalıklarından Korunmak İçin Ayva Suyu İçin

17.02.2015
1.269
Kış Hastalıklarından Korunmak İçin Ayva Suyu İçin

Uzmanlar, özellikle kış aylarında sıkça görülen üst solunum yolu enfeksiyonlarının önüne geçilebilmesi için ayva suyunun içilmesini öneriyor.

Ayva suyu yüksek mineral ve bol vitamin içeriği ile birçok hastalığa karşı koruma sağlıyor. Uzmanlar özellikle kış aylarında ortaya çıkan öksürük, anjin, bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının, tedavisinde Ayva suyu içilmesini tavsiye ediyor.

Ayva suyu içeriğindeki C vitamini, kalsiyum, demir, protein ve karbonhidratlar ile birçok hastalığa karşı kalkan görevi görüyor. Kış aylarında sıklıkla karşılaşılan bronşit, anjin, öksürük gibi rahatsızlıklarda Ayva  suyu desteği ile tedavi süreci hızlanabiliyor. Uzmanlar üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde Ayva ve Ayva suyunu etkili bir tedavi yöntemi olduğunu öneriyor. soğuk havalarda görülen öksürük, anjin, bronşit gibi hastalıkların tedavisinde Ayva suyunun kullanılabileceğine dikkat çeken uzmanlar.Ayva suyunun pek çok faydalı özelliği bulunduğunu belirtiyorlar, Soğukların artmasıyla birlikte üst solunum yolu enfeksiyonlarında önemli bir artış gözleniyor. Vitamin açısından güçlü meyve suları bu hastalıkların yayılmasını engellerken, özellikle Ayva suyu yoğun C vitamini içermesi ile tedavi sürecinde etkili oluyor. Ayrıca antiseptik özelliği bulunan malikasit ihtiva etmesi sayesinde enfeksiyonel hastalıklardan koruyor.

Ayva suyunun kış hastalıklarının yanı sıra içeriğindeki vitamin ve mineralin kalp ve damar hastalıkları, ishal problemleri ve hazımsızlık sorunlarının tedavisinde de etkili olabiliyor.

Kış hastalıklarından korunmak için ayva suyu için

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Solunum Yollarının Tedavisi İçin Birebir

Meyan kökü Güney Avrupa, Asya ve Akdeniz’e özel şifalı bir bitkidir. Rusya, İspanya, İran ve Hindistan’da geniş çapta yetiştirilir.

Kapat