Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kış Geldi Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

03.01.2016
1.480
Kış Geldi Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

gribe ve bronşite iyi gelen bitkiler soğuk algınlığına iyi gelen bitki çayları bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir kuşburnu çayı ekinezya çayı nelere iyi gelir…  

Daha zinde daha sağlıklı bir kış mevsimi için bitkisel ürünlerden destek almanın tam vakti. İyi ve dengeli beslenme kuvvetli ve dirençli bir bağışıklık sisteminin kazanımı demektir.. Bağışıklık sistemi kuvvetli olursa, mevsimsel görülen bazı rahatsızlıklara karşı (nezle, grip, alerjiler) ve diğer sağlık problemlerinden kanser veya anormal hücre gelişimlerine karşı dirençli olursunuz.Vücudunuzun savunma mekanizmasının bir parçası olan Bağışıklık sistemini güçlendirmek için şu ürünlerin bolca tüketilmesini tavsiye ediyoruz Deniz ürünleri, yağsız et,kurubaklagiller, yumurta ve kümes hayvanları ve protein içeren ürünler.Vit B6, folik asit, selenyum, demir ve prebiyotik – probiyotikler immün sistemin güçlenmesine yardımcı olur. A VİTAMİNİ Bağışıklık sistemin güçlenmesine yardım eder. Cildi koruyarak, ağız, mide ve bağırsak sistemindeki dokuların harabiyetini önleyip, güçlendirerek enfeksiyonlara karşı korur. Vitamin A kaynakları, tatlı patates, havuç, ıspanak, kırmızı biber, kayısı ve yumurta sarısı, balık, karaciğer, böbrek, yağlı süt.Karotenleri içeren sebze ve meyveler ya yağ bulunan bir yemekle ya da yeterli miktarda yağ eklenerek tüketilmelidir. C VİTAMİNİ Antikor oluşumunu uyarır ve bağışıklığı arttırarak enfeksiyonlardan korur. C vitamini kaynakları mutlaka diyette yer almalıdır. Turunçgillerden portakal, greyfurt, mandalina, kuşburnu, maydanoz, ıspanak, karnabahar, kımızıbiber, papaya, çilek, domates suyu veya C vitamini takviyesi yapılmış tahıllar. E VİTAMİNİ Antioksidant gibi çalışır. Serbest radikalleri nötralize eder ve bağışıklık sistemini artırır. Hiperkolesterolü olan hastalarda serum kolesterol düzeyini düşürmek için E vitamini önerilmektedir. Vitamin E ile zenginleştirilmiş tahıllar, ayçiçek çekirdeği, badem, ayçiçek yağı, fındık, fıstık ezmesi veya ıspanak E vitamini içerir. ÇİNKO bağışıklık sistemin düzenli çalışmasını sağlar. Yaraların iyileşmesine yardım eder. Çinko, yağsız et, kümes hayvanları, deniz ürünleri, süt, tam tahıl ürünleri, kuru fasulye ve fındıkta bulunur.

Ekinezya Nezle ve Soğuk Algınlığına İyi Gelir mi

EKİNEZYA: Nezle ve soğuk algınlığından korunma ve tedaviye yardımcıdır. Sıvı şeklinde olan ekinezya ürünleri tercih edilmelidir. Umckaloaba: Bağışıklık sistemini destekler ve soğuk algınlığı tedavisinde mikroorganizmalar üzerinde antibiyotiğe benzer etki gösterir. Yaş gruplarına göre kullanım dozu değişir.

Sarımsak Bağışıklık Sistemini Destekliyor mu

SARIMSAK: Kanın antioksidan kapasitesini arttırır, bağışıklık sistemini destekler. Sarımsağın etkili olabilmesi için allisin’in oluşması gerekiyor, bunun için sarımsağı bütün olarak değil, ezerek kullanın.

Kuşburnu C vitamini Açısından zengin bir bitkidir

KUŞBURNU: C vitamini bakımından en zengin bitkisel kaynaklardan biridir. Tam kurutulmuş meyvelerin yarı kurutulmuş meyvelere oranla daha yüksek C vitamini içeriği bulunmaktadır. Romatizma ağrılarını hafifletir. Kanserli hücrelerin yayılmasını yavaşlatır. Kötü kolesterolü düşürür. Şeker hastalığına karşı koruma sağlar. Yüksek miktarda C vitamini içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Cilde doğal parlaklık verir. Doğal bir antioksidandır. İdrar yolu hastalıklarına karşı koruyucudur. İdrar söktürücü olarak kullanılır.

Çörek Otu Her derde devamı

ÇÖREK OTU: Hz. Muhammed(S.A.S) çörekotu için ‘Ölümden başka her derde devadır demiş. Mümkün olduğunca pişirmeden yemek lazım. Balla karıştırıp iyice çiğneyerek de tüketilebilir. Astıma İyi gelir. Romatizmaya iyi gelir. Şeker Hastalığı iyi gelir. İshal rahatsızlığı olanlara iyi gelir. Öksürük, Burun Tıkanıklığı, Baş Ağrısı, Cilt Kırışıklıkları, Yüksek Tansiyon, Sinir Hastalıkları, Uykusuzluk, Her türlü mide ağrısına ve Erkeklerde Görülen iktidarsızlığa iyi gelir.

Ada Çayı Grip ve Bronşite İyi Gelir mi

ADA ÇAYI: En önemli uygulama alanı, soğuk algınlığı, grip, bronşit gibi durumlardır. 2-3 poşet tıbbi ada çayını 150 ml kaynamış içme suyunun içerisinde 5-10 dakika bekletiniz. Boğazınızın dayanabileceği sıcaklığa gelince Günde 7-8 defa gargara yapınız. Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Beyin fonksiyonlarını geliştirir. Bronşit ve astım belirtilerini hafifletir. Karaciğeri temizler. İdrar yolu enfeksiyonunun tedavisine yardımcı olur • Aşırı terlemeyi azaltır. Stresi azaltır, Sakinleştirir, Menopoz sonrası belirtileri hafifletir, Saçların beyazlamasını yavaşlatır. Mantar enfeksiyonlarına karşı kullanılır, Hafızayı güçlendirir, Alzheimer’e karşı yardımcı olarak kullanılır, Kan şekerini düşürür. Dişeti iltihaplanmasına karşı kullanılır, Ağız yaralarının tedavisinde kullanılır, Sinirsel baş ağrısını hafifletir, Safra kesesini çalıştırır, Gargara suyu olarak kullanılır, Boğaz ağrısını alır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cildi Daha Genç Ve Dolgun Göstertiyor

pirinç kabuğu yağı nedir nelere iyi gelir pirinç kabuğu yağı cilde faydalı mı cildi dolgun gösteren bitki yağları saçı besleyen...

Kapat