Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kerevizin Cinsel Güce Faydaları Nelerdir

14.07.2016
6.101
Kerevizin Cinsel Güce Faydaları Nelerdir

kereviz nelere iyi gelir kereviz kalbi korur mu kereviz demir eksikliğine faydalı mı kereviz sertleşme sorununu giderir mi kereviz cinsel güce artırır mı…

Kereviz, maydanozgiller ailesi içerisinden bir tür sebzedir. Yemek yaparken sadece kök kısmı kullanılmaktadır. Bu sebze bundan yüzyıllar önce de oldukça revaçtaydı. Ünlü Antik Yunan düşünürlerinin eserlerinde de kerevizden bahseden betimlemelere rastlayabiliriz. Kerevizin genel amaçlı kullanımı, mutfakta dır. Kerevizden birçok yemek çeşidi yapılabilir. Her ne kadar birçok insan kerevizi sevmese de, yememeyi tercih etse de, bu kerevizin oldukça faydalı bir sebze olduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Kerevizin çorbası, dolması, salatası, özellikle zeytinyağı katılan yemeği hazırlandığında oldukça lezzetli olmaktadır. Ayrıca kerevizin tohumu da mutfaklarda kullanılmaktadır. Genelde bir baharat olarak yemeklere ilave edilmektedir.

Kereviz Protein Kaynağıdır

Kerevizin mutfaktaki kullanımı dışında, halk arasında medikal olarak da kullanıldığı alanlar vardır. Kerevizin faydalarını atalarımızda fark etmiş olacaklar ki, uzun zamanlar boyunca, mutfaklar dışında şifacıların da evlerini süslemiştir kereviz. Kerevizin genel olarak kök kısmının yenildiğinden bahsetmiştik, fakat sapı ve yaprakları da içerdikleri mineral ve vitaminler açısından oldukça faydalıdır. Ayrıca her ne kadar yemeklerini yemekten kaçınsanız da, kerevizin iştah açıcı bir etkisi olduğunu da belirtelim. Bunun dışında iç organlarımıza oldukça faydalı olan kerevizin, bunun yanında birçok hastalığa da iyi geldiğini belirtelim. Şimdi bu değeri çok bilinmeyen sebzenin faydalarına biraz daha yakından bakalım. İşte kerevizin sağlığımıza faydaları!

Kereviz Kalp Sağlığınız Açısından Faydalıdır

Kereviz Protein Kaynağıdır: Kerevizin içerisinde, birçok sebzenin aksine bolca protein bulunmaktadır. Bu nedenle protein ihtiyaçlarını karşılaması bakımından özellikle vejetaryen kişiler tarafından tercih edilebilir. Protein özellikle spor yapan kişilerin kaslarını geliştirmeleri için ihtiyaçları olan maddedir. Et yemek istemeyen fakat yine de protein alımlarına dikkat eden kişiler, kereviz yiyerek bu açığı kapatabilirler. Ayrıca kereviz, beynin işleyişinin de düzgün çalışmasına katkıda bulunmaktadır.

Kereviz Demir Kaynağıdır

Kereviz Demir Kaynağıdır: Kereviz içerisinde bolca demir bulunmaktadır. Demir eksikliği oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Vücuttaki demir eksikliği, anemi olarak da bilinen ve kırmızı kan hücrelerinin sayısının az olmasına neden olan bir hastalığın ana sebeplerinden biri olarak bilinmektedir. Kırmızı kan hücrelerinin bu kadar önemli olmasının nedeni, kan ile birlikte oksijen taşımaları ile alakalıdır. Kırmızı kan hücrelerinin üretiminde ise demir kullanılmaktadır. Kırmızı kan hücreleri yeterli olmazsa, vücutta dolaşan kanın diğer organlara yeteri kadar oksijen taşıması imkansız bir hale gelir ve bu durum bir çok hastalığın sebebi olabilir. Laboratuvar tetkikleri sonucunda demir eksikliği çıkarsa Doktorunuz size bu eksikliği giderecek ilaçla söyleyecektir. Bu ilaçlara ek olarak kereviz yiyerek de demir ihtiyacınızın karşılanmasını sağlayabilirsiniz!

Kereviz Cinsel arzuyu artırır mı

Kereviz Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Kerevizin içerisinde birçok vitamin ve mineral bulunmaktadır. Bu vitaminler ve mineraller içerisinde en göze çarpanlardan biri de C vitaminidir. C vitamini hepimizin bildiği gibi, özellikle kış aylarında, hastalıklardan korunmamızı sağlar. Bunu nasıl sağladığını hiç merak ettiniz mi? C vitamini, aslında kendi başına değil, vücudumuzdaki görünmez kalkanı, yani bağışıklık sistemimizi güçlendirerek bizi hastalıklara karşı korumaktadır. Bağışıklık sistemimiz, virüslerin bakterilerin ve diğer zararlı maddelerin vücudumuza girmesini engellemektedir. Bu nedenle, hastalanmak istemiyorsak, bağışıklık sistemimizi güçlü tutmalıyız. Tadını sevmeseniz bile, sırf bu etkisi için kereviz tüketmelisiniz! Kereviz içindeki bol miktarda C vitamini ile, bağışıklık sisteminizi her daim dinç tutacaktır. Öğünlerinizde kerevizli yemekleri sakın ihmal etmeyin!

Herkes sevmeye bilir fakat Kereviz Protein Kaynağıdır

Kereviz Kalp Sağlığınız Açısından Faydalıdır: Sağlıklı bir kalbe sahip olmak istiyorsanız yapacağınız şey çok basit, sağlıklı beslenmek. Eğer bir de bu alışkanlığı biraz egzersiz ile desteklerseniz kalp hastalıkları riskini inanılmaz bir seviyede azaltmış olursunuz. Sağlıklı beslenme demişken, kerevizin ne kadar sağlıklı bir besin olduğunu hatırlatmamıza gerek var mı? Kereviz besin değerleri açısından sağlıklı bir kalp için gereken hemen her şeyi içermektedir. Kerevizin içerisinde bulunan magnezyum ve potasyum mineralli sağlıklı bir kalp için oldukça önemlidir. Bu mineraller sayesinde, kalbinizin sağlıklı bir şekilde atması, kanın damarlarda rahatça dolaşması ve damarlarınızda yağların birikmemesi sağlanmaktadır. Bu nedenle, kalp rahatsızlığınız olmasa bile, riski azaltmak için kereviz tüketmelisiniz.

Kereviz Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Kerevizin Kansere Karşı Etkisi: Kanser çağımızın en çok can alan hastalıklarından birisidir. En kötü tarafı ise, kanserin birden fazla çeşidi olması ve neredeyse tüm organlarımızda görülebilmesidir. Bu nedenle, kansere yakalanmayı beklememeli, engellemek için gereken her şeyi yapmalıyız. Bunun en başında, kanserojen maddeler içermeyen sağlıklı besinler tüketmemiz gerekmektedir. Hala her bir kanser türü için kesin bir tedavi bulunmamaktadır. Fakat yapılan araştırmalara göre, kereviz kökünden elde edilen esansın içerisindeki bileşenlerin, kanser hücrelerini yok edebildiği görülmüştür. Net bir bilgiye ulaşabilmek için daha fazla araştırma yapılması gerekse de, kerevizin sadece böyle bir ihtimale hayat vermesi bile çok önemli bir adımdır.

Kereviz ve Maydanoz Mutluluk Verir

Kerevizin İktidarsızlığa karşı Etkileri: Roma İmparatorluğu döneminden beri kerevizin iktidarsızlığa karşı etkin rol oynadığı savunulmaktadır. Günümüzde de bunun böyle olduğuna inananlar ve savunanlar vardır. Avrupa’da ve Amerika’da İnternet üzerinden yayınlanmakta olan bazı sağlık sitelerinde kerevizin iktidarsızlığa karşı etkili olduğu belirtilmekte ve kereviz ekstresi tabletleri satılmaktadır. Orta yaşlardan itibaren bazı erkeklerde östrojen hormonu yükselir. Bunun sonucunda, cinsel ilişkiye girme arzuları veya bu doğrultudaki istekleri azalabilir. Bir kaç ay cinsel ilişkiye girme arzuları olmayabilir. Çoğu zaman böyle durumların arkasında yükselmiş olan östrojen hormonu yatmaktadır. Bu konuda bir hekimle konuşup iktidarsızlık şikayetinin nedenleri teşhis edilmelidir.

Kereviz Kalp Sağlığına İyi gelir

Sertleşme Problemine Karşı Kür: Kullanılacak olan malzemeler 150-200 gram ağırlığında kereviz (sadece yumrusu) ve yaklaşık on beş-on altı adet taze maydanozdur (gövde saplarıyla beraber). 150-200 gram kereviz 300-350 ml (yaklaşık iki buçuk su bardağı) kaynayan klorsuz suya ekleyiniz ve ağzı kapalı tencerede beş dakika kısık ateşte kaynatınız. Beşinci dakikadan sonra üzerine on beş-on altı adet taze maydanoz (gövde saplarıyla beraber) ilave ettikten sonra kaşıkla karıştırıp, üç dakika daha ağzı kapalı olarak kısık ateşte kaynatmaya devam ediniz.

Kerevizin Kansere Karşı Etkisi

Toplam sekiz dakika tamamlandıktan sonra ocaktan indirip ılınmasını bekleyiniz. Ilındıktan sonra süzüp kahvaltıdan bir saat sonra ve öğle yemeğinden yarım saat önce bir su bardağı içiniz ve arta kalanı da buzdolabında koruma altına alınız. Eğer öğle yemeğinden önce veya kahvaltıdan bir saat sonra içme imkanınız olmuyorsa akşam hazırlayıp, akşam yemeğinden bir saat sonra, diğer yarısını da akşam yatağa gitmeden önce içebilirsiniz. Bu kürü her gün taze hazırlayarak yirmi-yirmi beş gün uygulayınız. Bu kür yılda iki-üç kez uygulanabilir.

Kereviz İktidarsızlığa iyi gelir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kabak Çekirdeği Yağı Nelere İyi Gelir

kabak çekirdeği prostata iyi gelir mi kabak çekirdeği yağı tenya düşürür mü kolesterole kabak çekirdeği iyi gelir mi kabak çekirdeğinin...

Kapat