Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Keraviye Mide Şikayetlerini Azaltır.

19.10.2015
1.196
Keraviye Mide Şikayetlerini Azaltır.

kereviye nedir kereviyenin faydaları nelerdir kereviye anne sütünü artırıyor mu kereviye mide şişliğine iyi mi gelir gaz söktüren bitkiler şifalı bitkiler…

Keraviye Mide Şikayetlerini Azaltır. Keraviye Maydanozgiller familyasından olup Doğu Anadolu bölgesinde yetişen 2 yıllık otsu bir bitkidir. Çiçekleri beyaz renklidir. Mayıs – Temmuz ayları arasında açar. 30 – 90 cm boyundadır. Kazık köklüdür. Meyvesi esmerdir. İçeriğinde tanen, reçine, sabit ve uçucu yağlar vardır. Karaman Kimyonu, Frenk Kimyonu, Nemse Kimyonu, Tatlıca ot gibi yöresel isimlerle de bilinir.

Kereviye Mide ve Bağırsak gazlarını Giderirmi

Keraviyenin Faydaları: İştah açar. Mide ve bağırsak gazlarını önler. Mide şikayetini azaltır. İdrar söktürür ve özellikle yağlı besinlerin sindirimini kolaylaştırır. Anne sütünü arttırır. Astım gibi solunum sistemi rahatsızlıklarında da faydalıdır.

Kereviye İdarar Söktğrğrmü

Keraviye Nasıl Kullanılır: Bir bardak kaynar suya, 4 gr çekilmiş keraviye konur, 10 dk bekletilir, günde 2-3 bardak içilir. Veya 1 bardak suya, 4-10 gr çekilmemiş keraviye konur 5 dk kaynatılır, günde 2-3 bardak içilir. Toz halinde günde birkaç defa 0.5-1 gr içilir. 15 gr keraviye bir miktar kitre ile içilirse vücuttaki yelleri giderir, gaz çıkarır nefesi düzeltir Kurutulmuş meyveleri ve meyvelerinden elde edilen keraviye yağı kullanılır.

Kereviye Anne Sütünü Artırırnı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Böbrek ve Safra kesesi Taşlarını Düşürür.

katırtırnağı katırtırnağı nedir nelere faydalıdır katırtırnağı böbrek taşını düşürür mü safra kesesi taşlarına iyi gelen bitkiler adet düzenleyen bitkiler... Böbrek...

Kapat