Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kenevir Pankreas Ve Testis kanserine Faydalımı

30.04.2016
1.500
Kenevir Pankreas Ve Testis kanserine Faydalımı

kenevirin ekilmesi ve dikilmesi neden yasak kenevir esrarın ham maddesi mi bazı kanser türlerine iyi geldiği doğru mu kenevirden hangi uyuşturucular yapılıyor…

Bilim insanları, birçok ülkede tıbbi amaçlı kullanılması yasak olan kenevirin pankreas kanseri ve diğer kanser türlerine olan iyileştirici etkisini gün yüzüne çıkardı Kendirgiller familyasına ait tek yıllık bitki cinsi kenevir, insanlık tarihi boyunca dokuma için kullanıldı. Ancak kenevir goncasından elde edilen ve uyuşturucu özelliği olan esrar, bu bitkiye bir tür suçlu olarak bakılmasına neden oldu. ABD’deki Ulusal Kanser Enstitüsü geçtiğimiz yıl, fareler üzerinde yapılan bir bilimsel çalışma sonucu kenevirin sağlıklı hücreleri koruyarak kanser hücrelerini öldürdüğünün belirlendiğini açıklamıştı.

Kenevirden Gemi Halatı yapılıyor mu

Kenevirin pankreas kanseri üzerindeki etkisi İspanyol araştırmacıların 2006’da yaptığı bir araştırmayla ortaya atılmıştı. Madrid Complutense Üniversitesi’nden bilim insanlarının iki hayvan modeli üzerinde gerçekleştirdiği çalışmada kenevirin pankreas kanserinde tümör hücrelerini küçülttüğü ortaya çıktı.

Kenevir tohumuna çetene mi denir

Ancak sağlıklı hücrelerin zarar görmediği gözlemlendi. Araştırmada ayrıca kenevirin sadece pankreas kanserini değil karaciğer, diyafram, mide ve bağırsak kanserlerinin de yayılmasını durduğu tespit edildi. Kenevirin pankreas kanserinin ölümcül hale geldiği yayılma evresinde etkili olması yeni tedavilere kapı aralıyor.

Kenevir tohumu çetenemi

İNSAN DOKULARI KULLANILDI: Alman araştırmacılar ise 2008’de kenevirin pankreas kanseri üzerindeki iyileştirici etkisini ikinci kez gündeme getirdi. ABD’nin Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi isimli araştırma kuruluşunun web sitesinde yayımlanan çalışmanın deneyinde bu kez hayvan dokuları değil, pankreas operasyonu geçiren kanser hastalarından alınan dokular kullanıldı.

Kenevir srarın ham maddesimi

Araştırmada bellek, iştah, ağrı duyumu ve duygu durumu gibi faaliyetlerde görev alan nöromodülatör ve reseptör sistemi olan endokanabinoid sisteminin pankreas sisteminde kanserinde harekete geçerek iyileşme sürecinde etkili olabileceği sonucu çıktı. Adını tıbbi ismi “cannabis” olan kenevirden alan endokanabinoid sistem, kenevirden elde edilen esrara benzer kimyasal etkilere sahip endokanabinoid isimli moleküller içeriyor.

Kenevir Pankreas kanseri tedavisinde kullanılmaya başlandımı

SON AŞAMASINDA KURTULDU: Dünyanın birçok yerinde işlenmesi yasak olan kenevirin tıbbi formunun kullanılması Avusturya, Kanada, İspanya, Finlandiya, Almanya, İsrail ve İtalya olmak üzere bazı ülkelerde yasal. Tıbbi kenevirin kanser tedavisinde kullanılması her geçen gün daha çok talep ediliyor. ABD’nin Las Vegas şehrinden Wallace Rose isimli bir adam pankreas kanserinin son aşamasında olmasına rağmen klinik bir deney sonucu 7 ay sonra kanserden tamamen kurtulduğunu ileri sürmüştü.

Kenevir nasıl yetiştirilir

Geçen sene hayatını kaybeden Rose, Youtube’de yayımlanan bir videoda, kanserin başka organlarına yayıldığı ve kemoterapinin bile kendisini kurtaramayacağı bir aşamada tıbbi kenevir sayesinde hastalıktan kurtulduğunu iddia etmişti.

Kenevir Lifi Çuval dokumada kullanılır mı

UZMAN KONTROLÜ DIŞINDA ASLA KULLANMAYINIZ: Kenevirin tıbbi amaçlı kullanılmasının yasak olduğu İngiltere’de 38 yaşındaki Kieran Mc Crory isimli bir beyin kanseri hastası da bir sene boyunca kenevir yağı kullanmasının ardından hastalığından kurtulduğunu ve artık tedaviye ihtiyacı olmadığını öne sürüyor.

Kenevie Esrarın ham maddesimi

Daha önce birçok ülkede yasak olan kenevir yağının tıbbi formu şimdi ABD’nin 24 eyaletinde yasal. Ancak uzmanlar tıbbi kenevirin uzman kontrolü dışında asla kullanılmaması gerektiği çağrısında bulunuyor. Kenevirin pankreas kanserinin yanı sıra, beyin, meme bezi, uterus, hipofiz ve testis kanserlerine olan etkisi de araştırılıyor.

Her kenevirden Esrar yapılır mı

Konu Aramaları:

kenevir çicegi pankreans kanserine faydaları,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yüksek Kolesterole Karşı Etkili Bir İksir

kolesterol nedir yüksek kolesterol nasıl düşürülür elma sirkesi kolesterolü düzenler mi zencefil kötü kolesterolü düşürür mü kalp ve damar sağlığına...

Kapat