Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kemik Erimesine Ve Kansızlığa Çare Oluyor

08.02.2016
3.041
Kemik Erimesine Ve Kansızlığa Çare Oluyor

hurma kemik erimesine iyimi geliyor hurma çekirdeği nelere iyi gelir hurma kolite iyi gelir mi hurma cilde faydalı mı hurma kalp ve damarlara iyi gelir mi…

Hurma ağacı şekil olarak tıpkı bir palmiye ağacına benzer. Bu ağaç oldukça kalın bir gövdeye sahiptir. Bahsettiğimiz gövde, kesilmiş dalların kalıntılarıyla kaplıdır. Çekirdekten de yetişmekle birlikte en verimli hurma ağaçları ağacın kendi bünyesinden alınan filizlerin (buna yavru denmektedir) dikilmesiyle gerçekleşir. Filizin, anne ağacın yakınına dikilmesi, filizin tutması ve anne ağacın verimli meyve vermesi açısından şarttır. Filizin anne ağaçtan uzağa dikilmesi filizin ölmesine, anne ağacın da küserek meyve vermemesine neden olmaktadır. Hurma en çok çeşidi bulunan meyvelerin başında gelir. Öyle ki bu meyvenin 99 farklı çeşidi olduğu söylenir. Hepsini saymak imkansız olmakla birlikte hurmanın öne çıkan çeşitlerini şu şekilde sıralamak mümkündür. Medine Amber- Medine Amber Ula- Medine Acwe- Medine Mabroom- Medine Safawi- Medine Şelebi- Medine Berni gibi

hurma kemik erimesine iyi gelir mi

FAYDALARI: Hurma da sodyum, potasyum, magnezyum, kalsiyum ve demir miktarlarının çok yüksek olduğunu belirten bilim adamları, bu meyvenin düzenli tüketilmesi halinde Kemik erimesini, kalp ve damar hastalıkları riskini azalttığını açıkladılar. Hurmada bulunan kalsiyum kemikleri güçlendiriyor. Uzmanlar, özellikle kansızlık ve kemik erimesi (osteoporoz) sorunu olan kadınlara hurma yemelerini önerirken, bu meyvenin içindeki yararlı maddelerin daha çok kabuklarında bulunduğuna dikkat çekiyor.

Hurma Çeşitleri

Sindirim sistemiyle ilgili kolit, hemoroid ve kolon kanseri gibi hastalıkların görülme riskini azaltır. Hurmada bulunan A vitamini göz sağlığının korunması başta olmak üzere sağlıklı bir cilt için önemli bir vitamindir. K vitamini ise kemik ve diş sağlığının korunması konusunda ön plana çıkmaktadır. Yani daha sağlıklı bir cilt, gözler, kemikler ve dişler için beslenme listenize hurmayı da ekleyebilirsiniz.

hurma kemikler ve dişler için faydalımı

Hurma Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir? Hurma çekirdeğini kadın hastalıklarında tedavilere destekleyici olarak kullanılır. Ancak tek başına tedavi yöntemi olarak değildir. Hurmanın çekirdeği etkili bir balgam söktürücüdür. Özellikle gıcık şeklindeki öksürüklerde balgamı sökerek rahatlamaya yardımcı olur. Karaciğer dostu olduğu bilinir.

hurmanin Kemik erimesine mucizevi Faydaları

Vücut için zararlı olan toksinlerin atımını destekler. Hurma çekirdeğini hazırladığınız kahveye karıştırıp içerseniz midenizde oluşan ve rahatsızlık veren şişliğin dağılmasını sağlar. Hurma çekirdeklerini değerlendirerek sabun elde edebilirsiniz. Hurma çekirdeğinden yapılmış sabun sayesinde mantar hastalıklarının tedavisi desteklenir.

hurmanin Göz Sağlığına Faydaları

Hurma Çekirdeği Nasıl Kullanılır? Hurma çekirdekleri bilindiği gibi sert ve büyüktür. Bu nedenle o şekilleriyle tüketilmeleri mümkün değildir. Hurma çekirdeklerini ezip toz haline getirerek tüketebilirsiniz.

hurma Sindirim sistemine faydalı mı

Toz haline getirdiğiniz hurma çekirdeklerini süte, yoğurda, bala ya da kahveye karıştırarak tüketebilirsiniz. Hurma çekirdeğinin faydalarını görebilmek için düzenli tüketilmesi gerekir. Ancak bunda da aşırıya kaçmamalısınız. Günlük 1 tatlı kaşığı hurma çekirdeği tozu ideal tüketim miktarıdır.

Hurma cilt güzelliğinde kullanılırmı

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Saç Dökülmesine, Sivilcelere İyi Gelir

incir yağının faydaları nelerdir incir yağı cildi güzelleştirir mi incir yağı sivilceleri yok eder mi incir yağı saç dökülmesini önlüyor...

Kapat