Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kelliğe Giden Yolu Bu bitki İle Kapatın

16.08.2015
2.768
Kelliğe Giden Yolu Bu bitki İle Kapatın

dulavrat otu nelere iyi gelir saç dökülmesini önleyen bitkiler sivilcelere iyi gelen bitkiler kanser önleyici bitkiler ateş düşüren bitkiler şifalı otlar dulavrat otu

Kelliğe Giden Yolu Bu bitki İle Kapatın Rusların saç dökülmesini engellemek için en yaygın kullandıkları bitki olan dulavrat otu halen ülkede saç dökülmesi için kullanılan ilaçların içeriğinde mevcuttur. Bu değerli bitki ülkemizin birçok bölgesinde yetişmekte olup, ortalama 1-1,5 metre boylarında, yol kenarlarında, çalılıklarda ve seyrek ormanlarda rastlanabilen bir bitkidir. Bitkinin kök, yaprak ve tohum kısımları hastalıklara şifa vermesi amacıyla kullanılır.

Dulavrat otu Ateşi düşürüyormu

Dulavrat otunun Bilinen Faydaları; İdrar söktürücü ve kan temizleyici olarak, Antimikrobiyal ve ateş düşürücü olarak, Bazı sindirim sistemi problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Romatizma ve gut hastalığında görülen şikayetleri azaltır.

Dulavrat otu idarar söktürürmü

Sistit ve frengi gibi bazı idrar ve üreme sistemiyle ilgili hastalıkların tedavisine yardımcı olur. Akne ve sedef gibi bazı kronik cilt rahatsızlıklarında, Soğuk algınlığı ve nezle gibi solunum yolu hastalıklarında, Kanser tedavisinde, Hipertansiyon, Hepatit ve diğer enflamasyonlu hastalıkların tedavisine yardımcı olarak,

Dulavrat otu Kelliğe İyimi Geliyor

Afrodizyak etkisi ile cinsel isteği ve gücü arttırmak için, ağızdan alınarak kullanılır. Dulavratotu topikal olarak cilde uygulandığında ise, kurumuş cildi canlandırmak, akne, sedef ve egzama gibi sorunların üstesinden gelmek için kullanılır.

Dulavrat otu sedef Hastalığına iyi Gelirmi

Kullanım Şekli ve Dozaj Kullanım için tipik bir dozaj miktarı belirlenmemiştir. Ancak çay olarak tüketilmek isteniyorsa 2,5 gram dulavrat otu kökünü 150 ml kaynar suya atarak demleyiniz. Bu çayı günde 1-2 kez içmeniz tavsiye edilir.

Dulavrat otu Sistite iymi Gelir

Dulavrat Otunun Çin Alternatif tıbbında kullanımı Bitkinin Çin Alternatif tıbbına göre günlük kullanım miktarı 3-9 gram kadardır. Ayrıca diyare gibi durumlarda dulavrat otunun kullanılmaması önerilir. Dulavratotu tohumu Çin’de kızarıklık, kaşıntı ve kızamık gibi ciltle ilgili rahatsızlıkların hafiflemesin kullanılır. Bunun yanı sıra kurdeşen, kabakulak, çıban, kan çıbanı ve sivilce gibi rahatsızlıklar için de kullanılır.

Dulavrat otu Kelliğe İyimi Geliyor

Dulavrat otunun tohumları özellikle ciltle ilgili rahatsızlıkları, soğuk algınlığı, grip ve yüksek ateş gibi hastalıklar için kullanılıyorken; bitkinin kökü daha çok kan ve lenf sistemi için iyi bir temizleyici ve detoksifiye edici olarak kullanılır. Dulavrat otu ayrıca kanser tedavisi için de kullanılmakta olup özellikle lenfoma türü kanser tedavisinde etkili olduğu düşünülmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sarı Hanım Terliği Alkol Krizine İyi Gelir

venüs çarığı nedir,venüsçarığı nelere iyi gelir,spazm çözücü bitkiler,strese iyi gelen bitkiler,terletici bitkiler,alkol krizini önleyen bitkiler,şifalı bitkiler venüs çarığı... Sarı Hanım...

Kapat