Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kekemeliği Bitiren Mucizevi Bitkisel Kürler

01.03.2016
4.139
Kekemeliği Bitiren Mucizevi Bitkisel Kürler

kekemeliğe hangi bitkiler faydalı olur hangi bitki çayı kekemeliğe iyi gelir dil altı masajı için hangi bitkiler kullanılır ısırgan otu kekemeliğe iyimi gelir…

Kekemelik, çok sık rastlanılan bir konuşma bozukluğu olarak görülüyor. Bu duruma gırtlak çevresindeki kasların uyumlu çalışmaması neden oluyor. Kekemelik, çocukluk döneminde olduğu gibi, yetişkinlikte ya da daha ileri yaşlarda da ortaya çıkabiliyor. Fizyolojik olabildiği gibi psikolojik nedenleri de olabiliyor. Uzmanlar, psikolojik sorunlara yol açan ve konuşmada bozukluğa sebep olan kekemeliğin doktorlar tarafından yapılan müdahaleler ile giderilebileceğini belirtiyor. Uzmanlar, ayrıca bu dertten muzdarip olanlara deva olması için bitkisel kürleri de öneriyorlar.

Kantaron Yagı sivilcele iyi geliyor mu

İşte kekemeliği sonlandıran mucizevi kürler: Bir litre suyun içine kıyılmış bir avuç ısırgan otu katın ve kaynatın ardından süzüp posasını alın. Elde edilen posayı bir tülbentin arasına koyup enseye kompres yapın. İki avuç ince kıyılmış taze binbirdelik(Kantaron) otu çiçeğini bir şişenin boğazına kadar doldurun. Üzerine, ağzına kadar saf ispirto ekleyin. Ağzını sıkıca kapayın. Şişeyi iki hafta boyunca sıcak bir yerde bekletin. Daha sonra günde bir yemek kaşığı suyun içine 10 damla damlatıp kullanın.

Evde Kantaron Yağı Nasıl Yapılır

Bir havanın içine birer tatlı kaşığı kuru papatya ile nane katın İyice dövüp toz haline getirdikten sonra bir çay fincanı süzme bal ilave edip macun haline getirin. Elde edilen karışımı bir tatlı kaşığı kadar ağzınıza alın.Yutmadan dil ile ağız içinde çevirin. İki avuç ince kıyılmış taze binbirdelik(kantaron) otuna zeytinyağı ekleyin. Ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişeyi bir ay boyunca Güneş gören bir yerde bekletin. Bu müddet sonunda şişenin içindeki yağ kırmızı bir renk aldıktan sonra temiz bir şişenin içine posası da kullanarak bir tülbent yardımıyla süzün. Bu yağ ile her gün gırtlak çevresine masaj yapın.

kantaron yagi cilt lekelerine faydalımı

Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış kedi otu katın. Demlenmesi için kısa bir süre bekleyin. Daha sonra süzüp günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere için. Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı hardal tohumu ve bir çay kaşığı kekikiği bir su bardağı kaynar suyun içine katın beş on dakika demleyin Ilıdıktan sonra gargara yaparak kullanın.Bu işlemi sabah ve akşam tekrar edin.

 

Isirgan Tohumu Bedeni Güçlendirir

İki yemek kaşığı kişnişi bir litre suda kaynattıktan Sonra,bu suyla gargara yapılır.Ayrıca bir yemek kaşığı kadar da içilir. Bir baş büyük boy beyaz soğanın suyu çıkarılır elde edilen bu su her gün 2–3 defa ağızda tutulur ve gargara yapılır. Melisa yaprağı ile karabaş otu dövülerek toz haline getirilip bir kilo balla karıştırıp macun yapılır bu Karışımdan günde üç defa 1-2 kaşık tüketilir.

Isırgan Tohumu İdrar Söktürür

Karabaş otu ile bir adet zencefil toz haline getirilir kaynayan bir bardak suya bir çay kaşığı ilave edilir demlenen bu su ile gargara yapılır. Toz haline getirilmiş papatya ile bir adet Hindistan cevizini,yarım kilo balla karıştırın.Günde üç defa bir tatlı kaşığı yiyin ve bu karışımla dil altını ovun.

papatya çiçeği çayı menopoz döneminde iyi gelir mi

Toz haline getirilmiş amberle damla sakızını balla karıştırıp macun haline getirin yiyin ve dil altını ovun. Hardal suyu ile akırıkarha suyunu karıştırın Günde bir fincan için ve gün içinde 2-3 defa gargara yapın.

Konu Aramaları:

kekemelik için şifalı bitkiler,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kantaron Yağı Sivilceleri Ve Cilt Lekelerini Yok Eder

kantaron nasıl bir bitkidir nelere iyi gelir evde kantaron yağı nasıl yapılır kantaron yağı cilt lekelerini giderir mi kantaron yağı...

Kapat