Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kaynana Dili Ye Gün Boyu Zinde ve Dinç Ol

01.08.2015
2.617
Kaynana Dili Ye Gün Boyu Zinde ve Dinç Ol

frenk inciri nedir nelere iyi gelir sindirime iyi gelen bitkiler dinçleştiren bitkiler kabızlığa iyi gelen bitkiler dikenli incir nelere iyi gelir şifalı meyveler hint inciri frenk inciri kaynana dili…

Kaynana Dili Ye Gün Boyu Zinde ve Dinç Ol Doğada kendiliğinden yetişen, kaktüs türü bir bitkinin meyvesi olan dikenli incir Kıraç alanlarda, kurak ve kireçli topraklarda yetişen, ana vatanının ise Güney Afrika olduğu bildirilen Dikenli incir, halk arasında “Hint inciri”Kaynana Dili’ ve “Frenk inciri” olarak da biliniyor.

Frenk İncırı Enerji verirmi

Türkiye’nin hemen hemen her yöresinde görülen ancak Akdeniz ve Ege Bölgelerinde daha sık rastlanan yabani bir kaktüs türü olan dikenli incir, Temmuz ayının son günlerinden Eylül ayının son günlerine kadar toplanabilir.

Bu İncir C vitamini Deposumu

Dikenli incirin C vitamini yönünden zengin olduğu, bu nedenle vücut direncini artırma, güç ve zindelik verme özelliğinin bulunduğu bilinmekte olup, sindirim sistemini rahatlatan, bağırsak alışkanlığını düzenleyen, kabızlık sorununu gideren son derece yararlı bir meyvedir.

Frenk İnciri Nasıl yenir

Bu meyve Kabızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarında ilaç kadar etkili. Mineral ve vitamin değeri yüksek olup, doğal ortamda yetiştiğinden hormon ve katkı maddesi içermez. Yetişkin bir bireyin günlük alması gereken 60 miligram C vitamini bir dikenli incirle karşılanabilir.

Dikenli İncir Nelere iyi gelir

 

 

Bu meyve bağırsakları düzenli çalıştırmasının yanında tok tutma özelliğine de sahip olduğu için diyet yapanlar için son derece faydalıdır. Dikenli incirin tüm bu faydalarının yanı sıra doğal kozmetik sektöründe de “kırışık giderici” krem yapımında kullanılmaktadır.

Sindirim Sistemine iyi gelirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cilde Kan Toplar Güzelleştirir Ağrıları Keser

hardal nelere iyi gelir öksürüğe iyi gelen bitkiler kabızlığı önleyen bitkiler cilde iyi gelen bitkiler bronşiti önleyen bitkiler şifalı otlar...

Kapat