Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kayışkıran, Kundurango, Kroton, Nelere İyi Gelir

22.12.2015
1.432
Kayışkıran, Kundurango, Kroton, Nelere İyi Gelir

kayışkıran otu nedir nelere iyi gelir kroton nasıl bir bitkidir kondurango nedir nelere faydalıdır Ayak otu romatizmaya iyi gelir mi avşar otu adet söktürür mü…

KAYIŞKIRAN otunun çayı yapılır. Haricen egzama ve yara olan bölgelere bir pamuk yardımıyla sürülebilir. Güçlü bir idrar söktürücüdür. Terletir ve vücuda rahatlık verir. Böbrek ve mesane iltihaplarını giderir. Ağız, dişeti ve boğaz iltihapları ile yaralara karşı faydalıdır.

Kayışkıran otu ağız,dişeti ve boğaz iltihaplarını önlüyormu

AYAK OTU: Bir metreye kadar boylanabilen, ince, otsu bir bitkidir. Saponinler, silica ve turpentine adlı maddeler içerir. Toplanıp kurutulduktan sonra suda kaynatılarak kullanılır. En önemli etkisi romatizma ağrılarını azaltmasıdır. Kanı temizleyici, terletici ve idrar söktürücü etkilere sahiptir.

Ayak Otu

AVŞAR OTU: çay şeklinde içilebileceği gibi haricen yaraların üzerine ve uyuz gibi deri hastalıklarına karşı kullanılabilir. Ayrıca idrar artırıcı ve kabızlığı gidericidir. Adet söktürür. Kusturucu etkiye sahiptir. Ateş düşürücüdür. Öksürüğü keser ve balgamı söktürür. Sinirleri yatıştırıcı etkisi ile migren şikayetlerini azaltır.

Avşar Otu İshali Durdurur mu

HERCAİ: Genelde süs bitkisi olarak kullanılan hercai idrar söktürür ve idrar yollarındaki iltihaplara karşı faydalıdır. Damar sertliğine karşı koruyucudur. Öksürüğü keser. Egzama başta olmak üzere, cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Sarılıkta da faydalıdır.

Kondurango Kanseri Önlermi

KONDURANGO’NUN yaygın kullanım alanı iştahsızlık, mide ve sindirim sorunlarına karşı olan kullanımlardır. Bunun yanında kansere karşı tedaviyi destekleyici olarak da kullanılmaktadır. Antioksidan ve antibakteriyel etkiye sahiptir. Gastrit şikayetlerini azaltmaya yardımcı olur.

Kroton Cilt kırışıklıklarını Giderir mi

KROTON, anavatanı Hindistan olan küçük bir ağaçtır. Tohumlarından elde edilen kroton yağı dahilen kuvvetli ve tahriş edici bir müshildir ve zehirlenmelere neden olabilir. Haricen de deriyi tahriş eder. Romatizma ve deri mantarlarına karşı kullanılabilir, fakat çok dikkatli olunmalıdır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Karaciğer Ve Safra Salgısını Düzenler Romatizmaya İyi Gelir

boldo nedir nerede yetişir boldo nelere iyi gelir boldo çayının nelere faydası var boldo çayı nasıl demlenir boldo safra salgısını...

Kapat