Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kayısı Çekirdeği Yağı Ve Cilt Bakımı

17.07.2016
1.778
Kayısı Çekirdeği Yağı Ve Cilt Bakımı

kaysı çekirdeği yağı cilde iyimi geliyor kayısılı yüz maskesi nasıl yapılır kayısı yağı kırışıklıkları önler mi kayısı yağı cilt hasarına faydalı mı…

Kurutulmuş kayısının çekirdeğinden elde edilen bir ürün olan kayısı çekirdeği yağı her yaş grubu tarafından kullanılabilen ve yüzün bütün bölgelerine uygulanabilen bir doğal yağ olarak dikkat çekiyor. İçeriğinde yoğun miktarda A vitamini bulunan bu yağ cildi nemlendirdiği gibi ileriki yaşlarda ortaya çıkan kırışıklıkları da azalttığı için aynı zamanda yaşlanmayı önleyici cilt bakım ürünleri arasında sayılıyor. Sıcak günlerde dışarı çıkılırken sürülmesi tavsiye edilmeyen bir ürün olan kayısı çekirdeği yağı akşamları yatarken temiz bir cilde uygulandığında yüz güldürücü sonuçlar veriyor.

Kayisi Çekirdegi Cildi beslermi

Bu yağı almak isteyenlerin yağın soğuk pres tekniğiyle üretilip üretilmediğini sormaları gerekli. Kayısı çekirdeklerinin yağı herhangi bir sıcak işlem görmeksizin yüksek basınç altında ezilerek çıkarıldığında içerdiği önemli vitaminler yok olmuyor.

Kayısı Çekirdeği Yağı Kırışıklıkları geciktirir

Cilde doğal bir canlılık ve parlaklık kazandıran bu yağın farklı bitkisel yağlarla bir araya getirilmesiyle oluşturulan formüller cildin korunmasını ve yenilenmesini sağlıyor. Cilt tarafından kolayca emilen kayısı çekirdeği yağının cildin elastikiyetini arttırıcı ve sıkılaştırıcı etkisi de var.

Kaysı Çekirdeği Yağı Cildi nemlendirirmi

Tek başına kullanıldığında akneler üzerinde kurutucu etki yapan ve yüz temizliği için de kullanılabilen bu yağın yağ asidi oranı bakımından ideal düzeyde olması ve zengin içeriği cilt üzerinde çeşitli olumlu etkiler yapıyor. Kaysı çekirdeği Yağı kuru cilt yapısına sahip olanları erken yaşlanmaktan korurken yağlı ciltler üzerinde de düzenleyici etki yapıyor.

Kaysı Çekirdeği Yağı Cildin Elastikiyetini Artırırmı

Kayısı çekirdeği yağını özellikle 35 yaş sonrasında ortaya çıkan ince kırışıklıklar üzerinde etkili olması için haftada iki kez yağı bu bölgelere uygulamalısınız. Faydası geceleri tavan yapan bu yağı sürdükten sonra güneş ışığına çıkmamanız gerektiğini de bir kere daha belirtelim. Bebe yağlarının içeriğine de katılan yağı haftada bir kere selüloitli bölgelerinize uygulayabilir, göz çevreniz ve dudaklarınız için çekinmeden kullanabilirsiniz.

Kaysı Çekirdeği Yağı Cildin yağ dengesini korur

FAYDALARI: Cildi nemlendirir. Cildi besler. Cilt tarafından kolay emilir. A vitamini bakımından zengindir. Güneşe karşı koruma sağlar. E vitamini içerir. Kırışıklıkları geciktirir. Kaşıntılı cilt hastalıklarına iyi gelir. Cildin elastikiyetini artırır. Cildin yağ dengesini korur yağlandırmaz.

Kaysı Çekirdeği Yağı kaşıntıyı hafifletirmi

Cilt Hasarına Karşı: Cilde faydalı linoleik ve oleik asit gibi esansiyel yağ asitlerini içeren kayısı çekirdeği yağı aynı zamanda cilt tarafından kolay emilebilen A vitamini bakımından da zengindir. Bu özelliği ile kayısı çekirdeği yağı hasarlı, güneşten yıpranmış cildi tekrar pürüzsüz, parlak ve yumuşak hale getirmek için kullanılabilir.

Kayisi Çekirdegi Cildi beslermi

Hassas Ciltler İçin: Alerjik ve hassas ciltler için yatıştırıcı, doğal bir ürün arıyorsanız Kayısı yağı aradığınız ürün olabilir. A vitamini ve E vitamini içeren kayısı yağı iltihap önleyici özelliğiyle dermatit ve egzama gibi kaşıntılı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir. Diğer doğal yağlarla birlikte bu cilt hastalıklarının neden olduğu kaşıntıyı hafifletir ve etkilenen bölgelerin iltihaplanmasını önler. Tabii bir cilt hastalığınız varsa veya düzenli olarak merhem kullanıyorsanız kayısı yağı kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim.

Kaysı Çekirdeği Yağı Cildin Elastikiyetini Artırırmı

Cildin Elastikiyetini Artırır: Evde hazırladığınız cilt bakım maskelerinde kayısı yağı kullanırsanız cildin elastikiyetini korumak için gereken desteği sağlayabilirsiniz. Kayısı yağı ayrıca cildin tonunu geliştirirken, cildi nemlendirir ve yumuşatır. Tüm bu özellikleri kayısı yağının aromaterapi masajı için en çok tercih edilen doğal yağlar arasında yer almasını sağlamaktadır.

Kaysı Çekirdeği Yağı Cildi nemlendirirmi

Kırışıklıklara Karşı: Güneşin zararlı uv ışınları, hava kirliliği gibi yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini hızlandıran çevresel faktörlere karşı kayısı yağı kullanabilirsiniz. Kayısı yağı cildi derinlemesine nemlendirerek kırışıklıkların derinleşmesini ve yeni kırışıklıkların oluşmasını geciktirir.

Kayısı Çekirdeği Yağı Kırışıklıkları geciktirir

Kayısılı Yüz Maskesi Tarifi: Kendi hazırladığınız maskelerde de kayısı püresi ya da kayısı çekirdeği yağı kullanabilirsiniz ancak ben size bir maske tarifi daha vereyim. Kayısılı maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 çay kaşığı organik bal, yarım kase kil, 1-2 çay kaşığı kayısı yağı. Tüm malzemeleri macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve yüzünüze sürün. 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Kaysı Çekirdeği Yağı Cildin yağ dengesini korur

Cildiniz çok yağlıysa maskeyi yüzünüze sürmeden önce fazla yağı limon suyuyla alabilirsiniz. Sadece kayısıdan maske hazırlamak isterseniz 5-6 adet kayısının çekirdeğini çıkardıktan sonra 2 yemek kaşığı süt tozuyla miksere atın ve püre kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra karışımı yüzünüze sürüp 20 dakika kadar bekletip soğuk suyla yıkayın.

Kaysı Çekirdeği Yağı Cildi nemlendirirmi

UYARI: Kayısı çekirdeği yağının cilt üzerinde kullanılması genel olarak güvenli kabul edilen doğal bir üründür ancak bazı kişilerde alerjiye neden olabilir. Kızarıklık, kaşıntı, şişlik gibi beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza danışınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Rüşeym Yağı Nedir Nelere İyi Gelir

rüşeym yağı nedir rüşeym yağı yaşlanmayı geciktirir mi rüşeym yağı cinsel gücü artırıyor mu rüşeym yağı prostata iyi gelir mi...

Kapat