Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Katrancı Ağacı Nedir Nelere Faydalıdır

19.12.2015
1.347
Katrancı Ağacı Nedir Nelere Faydalıdır

katrancı ağacı nedir nelere iyi gelir sedir ağacı nedir nelere faydalıdır katrancı bitkisi cilde iyi gelir mi katrancı ot mu ağaç mı idrar söktüren şifalı otlar…

Katrancı Ağacı(Sedir Ağacı): Çamgiller familyasından olup,Lübnan dağlarında ve yurdumuzda Toros dağlarında yetişen 40 metre kadar boyu olan çok gösterişli ve heybetli bir ağaçtır. Dalları yataydır. Yaprakları iğne gibi olup, demet şeklindedir. Renkleri, genç yaşında koyu yeşildir. Zamanla açık mavi yeşile dönüşürler.

Kadrancı Ağacının Antiseptk Özelliği Varmı

Kozalağı, olgunken açık kestane renkli, uzunca, oval şeklinde ve 8-12 cm boyundadır. Tohumlarında reçine vardır. Odunu kokuludur. Gövde ve dallarının kapalı yerlerde yakılmasıyla sarı katran elde edilir.

Katrancı Ağacı İdrar söktürür mü

FAYDALARI: Antiseptik, Mikrop öldürücüdür. Cilt ve solunum yolları hastalıklarında kullanılır. İdrar söktürür. İltihap ve yaralara faydalıdır. Sinirleri yatıştırır.uykusuzluğa iyi gelir.

Katrancı Ağacı Yağı Nerelerde Kullanılır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Menopozu Hafifletir Meme ve Rahim Kanserinden Korur

 yeşil mercimek nelere iyi gelir menopozu geciktiren bitkiler meme kanserine iyi gelen bitkiler rahim kanserini önleyen şifalı bitkiler şifalı otlar... ...

Kapat