Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kas ve Eklem Ağrılarına Çok Faydalı Bir Bitki

07.10.2015
1.370
Kas ve Eklem Ağrılarına Çok Faydalı Bir Bitki

ekinezya ekinezya çayı nelere iyi gelir ekinezya çayı boğaz ağrılarına iyi gelir mi ekinezya kas ağrılarını giderir mi eklem ağrılarına iyi gelen bitkiler şifalı bitkiler…

Kas ve Eklem Ağrılara Çok Faydalı Bir Bitki Aydının İncirliova İlçesinde ekinezya tarımı yapan üreticiler bağışıklık sistemini destekleyen ve gribe karşı koruma sağlayan ekinezyanın şifa kaynağı olduğunu belirterek talebi karşılamakta güçlük çektiklerini söylüyorlar. Bölgede popüler bitkiler arasında yer alan ekinezya; günümüzde halen çeşitli hastalıkların tedavisinde başvurulan şifalı bir bitki olma özelliği taşıyor.

Ekinezya Çayı Boğaz Ağrısına İyimi Gelir

Ekinezya, Türkiye’de 6-7 yıldan beri talebi fazla olan bir bitki haline geldi. Birçok hastalığa iyi gelen ekinezya çayının en büyük özelliği domuz gribine karşı çok etkili olması. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği için gripten koruyor.

Ekinezya Çayının Boğaz Ağrısına Faydası

Çok faydalı ve aranılan şifalı bir bitki olduğu için ürünler piyasada hemen alıcı buluyor. Ekinezya genellikle adaçayı ve ıhlamur gibi demlik poşet çay olarak demlenerek tüketiliyor. Ekinezyanın faydaları Ekinezya bitkisinin çiçeğinin, sapının, yaprağının ve kökünün de kullanıldığını ve çok faydalı olduğunu belirten üreticiler ürünleri büyük şehirler başta olmak üzere yurdun her köşesine gönderiyor.

Ekinezya Nedir Neye faydalıdır

Çiçeği, sapı ve yaprakları ilaç sanayinde de kullanılıyor. Ekinezyayı suyu kaynatmadan demleyip tüketmek gerekiyor. Kaynatmak bitkinin etkisini en aza indiriyor. Soğuk algınlığına karşı iyi gelir Ekinezya çayının antiseptik özelliği vardır Boğaz ağrısına iyi gelir Kuru öksürüğü geçirir Boğaz şişkinliğini alır Kas ve eklem ağrılarına iyi gelir Kansere karşı korunma amacıyla kullanılır Basur tedavisinde kullanılır Ateş düşürücüdür Orta dereceli Enfeksiyonların tedavisinde kullanılır Bağışıklık sistemini güçlendirir İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı kullanılır Saman nezlesine iyi gelir Migren nedeniyle oluşan baş ağrısını hafifletir Alerji belirtilerini hafifletir.

Ekinezya Çayının faydası Nedir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yeşil Çay, Papatya Çayı, Rezene ve Mısır Püskülü Çayı Nelere İyi Gelir

yeşil çay yeşil çayın yararları diyabete iyi gelen çaylar rezene çayı gaz söktürür mü papatya çayı nelere iyi gelir mısır...

Kapat