Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kas Erimesinde ve Kas Fıtığında Etkili Bir Bitkidir

09.07.2015
1.937
Kas Erimesinde ve Kas Fıtığında Etkili Bir Bitkidir

çaban çantası nendir çoban çantasının faydası nedir kanamayı durduran bitkiler basura iyi gelir kas erimesini önler şifalı bitkiler şifalı meyveler şifalı otlar…

Kas Erimesinde ve Kas Fıtığında Etkili Bir Bitkidir Çobançantası Turpgillerden bir çeşit yaban bitkisidir. Yol kenarlarında tarla kenarlarında yetişir. Boyu yarım metre kadardır. Meyveleri torbaya benzer. Yaprakları rozet şeklinde olup, demet görünümündedir. Çiçekleri beyazdır. Yaz aylarında toplanıp, kurutulur. Halk arasında Çobankesesi, Çobantorbası, Cıngıldaklıot, isimleriyle de bilinir.

Basura Faydalıdır

Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkiye sahiptir.Bu özelliği sayesinde burun miden ve bağırsaklardaki kanamaları durdurmaya yardımcı olur.Yine aşırı gelen adet kanamasını ve basur kanamalarını azaltır.Basur kanamalarında oturma banyosu iyi gelir.Varis,Karaciğer ve damar şişliklerinde oldukça faydalıdır.İdrar artırıcı özelliği yanında kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur.

Kanamaları Durdurur

Çoban Çantasının Faydaları: Hatmi ile karıştırılıp haşlanarak suyu içildiğinde böbreklerdeki ve idrar torbasındaki iltihaplara, sıkıntılara faydalıdır. Basur ve yaralara lapa yapıldığında faydalı olur. Regl kanamaları aşırı olanlar regl döneminden 8 – 10 gün öncesinden çayını içmeye başlamalıdırlar. Regl dönemi bitince çay içimine son verilmelidir. Ayrıca ergenlikteki regl kanamalarının düzenlenmesinde de faydalıdır. Kan dolaşımını düzenleme etkisi olan, hem tansiyonu düşürebilen hem de yükselterek normalleştiren ender bitkilerden biridir.

Kas Erimelerini Önler

Yüzeysel kas yapısı hastalıklarının ve iç organ kasları gevşekliğinin tedavisinde, kas fıtıklarında, kas erimelerinde çok önemli bir yardımcıdır. Rahatsızlık veren bölgeler tentürü ile ovalanır ve aslanpençesi ile karıştırılmış çayı içilir. Peklik verici özelliği vardır. İshali kesmede yararlı olur. Çobançantası Çayı: 4 bardak suya 50 – 60 gram bitki konularak 10 dakika kaynatılır. 5 dakika demlendirilip süzülür. Günde 3 kere yemek aralarında birer çay bardağı içilir.

 

Kan Dolaşımını Düzenler

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bu Meyve Azmanı Safra Akışını ve Kalp Atışını Düzenliyor

ağaç kavunu nedir ağaç kavunu nelere iyi gelir kalp atışını ne düzenler safra kesesine ne iyi gelir sinirleri ne yatıştırır...

Kapat