Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Karaciğere,Cilde İyi Gelir Kanserden Korur

30.09.2015
4.519
Karaciğere,Cilde İyi Gelir Kanserden Korur

turp karaciğere iyi gelir mi turp kanserden korur mu sarılığa iyi gelen sebzeler turp tansiyonu düşürür mü turp safra kesesi taşlarını döker mi şifalı bitkiler turp…

Karaciğere,Cilde İyi Gelir Kanserden Korur Beyin hastalıkları dert olmaktan çıkıyor. Turp içeriğindeki C, B1, B2 ve B6 vitaminleri ile Alzheimer başta olmak üzere bunamayı ve zeka kaybını önlüyor. Hafızayı güçlendiriyor Sofraların vazgeçilmez lezzetleri arasında bulunan turp içeriğindeki vitamin ve minerallerle tam anlamıyla şifa saçıyor. C vitamini deposu olan turp, B1, B2 ve B6 vitamini ile demir, magnezyum ve fosfor bakımından zengin olan bu mucizevi besin, beyin sağlığı ve kanser hastalıkları için ilaç görevi üstleniyor.

Turp Şişkinliği Alır İdarar Söktürür

Yüksek oranda potasyum barındırıyor. Lif zengini turp, sindirimi kolaylaştırıyor. Kabızlığa da iyi geliyor. Karaciğere çok faydalı bir besin olan turp tam bir karaciğer dostu olarak öne çıkıyor. Karaciğeri kuvvetlendiriyor. Şişkinliği alıyor. Sarılığa karşı da fayda sağlıyor.

Turp Suyu Öksürüğü Kesermi

KALBİ KORUYOR Böbrek kumlarını ve safra taşlarını dökmeye yardımcı oluyor. Romatizma ve siyatikte fayda veriyor. Astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına iyi geliyor. Öksürüğü kesiyor. İdrar söktürüyor ve kabızlığı gideriyor. İştah açıyor. Mikropları öldürüyor. Vücudu ve diş etlerini kuvvetlendiriyor.

Turp Alzheimer'i Önlüyormu

Kalp ve damar sağlığına faydalı olmasının yanında kansere karşı da koruyucu etkileri bulunuyor. Şeker hastalarına da tedavi edici özellik barındırıyor. Turp cilt bakımı için de yararlı oluyor. Cilde tazelik, saçlara ise parlaklık veriyor. Sivilce ve egzamayı geçirmeye yardımcı oluyor. Bağışıklığı güçlendiriyor. Anne sütünü de arttırdığı biliniyor. Soğuk algınlığı sırasında vücudu destekleyici bir yapısı bulunuyor.

Şalgam Turpu Nelere İyi Gelir

Uzmanlar turpun bu faydalarına ek olarak, sağlığa yararlarını şöyle sıralıyor: Turp, familyasındaki diğer sebzeler gibi, bedenin bazı kanser hastalıklarına yakalanma riskini en aza indirgiyor. Bu kanser türleri arasında akciğer ve kalın bağırsak kanserleri sayılabiliyor.

Turp Sarılığa İyi Gelirmi

Yüksek oranda içerdiği antioksidan maddelerle kalp hastalığına yakalanma, felç geçirme ve katarakt illetine tutulma riskini de önemli ölçülerde azaltıyor. Turp, içerdiği yüksek oranda demir ve folik asidiyle, kansızlığı ve ayrıca gebe kadınların spina bifida hastalığı taşıyan çocuk doğurma riskni azaltıyor.

Turp Karaciğeri Korurmu

TANSİYONU DÜŞÜRÜR Turp, içerdiği yüksek orandaki potasyumla, yüksek tansiyonu düşürüyor. Turpun halk hekimliğinde geniş bir uygulama alanı bulunmaktadır: Bu uygulamaları şöyle özetleyebiliriz: Böbrek ve safra kesesinden taş düşürmede, ses kısıklığında, bademcik enfeksiyonunda, romatizma yangılarının hafifletilmesinde ve emzikli kadınlarda süt gelişini artırmada kişilerin bolca turp yemeleri önerilmektedir. Ayrıca sıkılarak elde edilmiş turp suyu, öksürüğe iyi geliyor. Sayısız fayda sağlayan turp, bunamaya, Alzheimer’e, zeka kaybına, zeka geriliğine, unutkanlığa karşı da iyi geliyor. Ayrıca, hafızayı güçlendiriyor.

Turp Kalp ve Damar Sağlığına Faydası Nedir.

Uzmanlar, bunun için ise bir karışım öneriyor; Malzemeler:  1 adet turp  4 limon  3 yemek kaşığı bal  2 çay kaşığı tarçın 1 adet zencefil Hazırlanışı: Öncelikle turpu mikser yardımı ile ince ince kıyın. Daha sonra zencefili aynı işlemden geçirin. İkiliyi birbirine karıştırın. Limonun suyunu da iyice sıkın. Bu üçlü karışımı mutfak robotu içinde birbirine karıştın. 3 dakika boyunca çırpın. Daha sonra üstüne bal ve tarçın ekleyin. Elde edilen karışımı bir kavanoza koyun. Bunu gün içerisinde 3 kere tüketin.

Turp Suyu Öksürüğü Kesermi

Konu Aramaları:

turp çeşitleri,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Meme,Prostat,Lenf ve Bağırsak Kanserini Önlüyor

meme kanserine iyi gelen sebzeler lenf kanserini önleyen sebzeler prostata iyi gelen bitkiler akciğer kanserine iyi gelen bitkiler şifalı meyveler...

Kapat