Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Karaciğere, Sarılığa Barut Ağacı Kabuğu İyi Gelir

24.11.2015
2.074
Karaciğere, Sarılığa Barut Ağacı Kabuğu İyi Gelir

barut ağacı kabuğu nedir barut ağacı nelere faydalıdır barut ağacı kabızlığı önler mi barut ağacı karaciğere iyimi gelir sarılığa iyi gelen ağaç kabuğu nedir…

Barut Ağacı başta Güney Anadolu’nun kıyı bölgeleri olmak üzere, sulak ovalar ve dere boylarında, yüksekliği 1000 m kadar olan sulak dağ bölgelerinde yetişmektedir. 5 metreye kadar boylanabilen, siyah renkli meyveleri olan bir ağaçtır. Erkek Akdiken olarak da bilinir. İçerisinde tanen, acı madde, şekerler, saponin, frangulin gibi maddeler bulunur. Tedavi amacıyla çoğunlukla gövde ve 3 yaşındaki dal kabukları kullanılmaktadır. İlk yıl dinlendirilen kabuklar, ilkbaharda bitkiye su yürümeye başladığında soyulmaktadır. Soyulması sırasında kabukların birleşimi olan ağaç kısmına dokunulmamalıdır.

Barut Ağacı Kabuğu Parazit Düşürür mü

Eğer kabuklar ağaç kısmından çıkarıldıysa derhal temizlenmelidir. Barut ağacı kabuğu bağırsak zarına zarar vermeden ve bağımlılık yaratmadan kullanılabilen bir ishal ilacı olarak bilinmektedir. Özellikle kabızlıkta, mide şişkinliğinde, akciğer şişmelerinde ve safra suyu salgılanmasında etkili olmaktadır. Ayrıca bir diğer önemli özelliği olarak hemoroit rahatsızlığında kullanıldığı bilinmektedir.

Barut Ağacı Kabuğu Sarılıkta Kullanılır mı

FAYDALARI: Kabızlığın giderilmesinde etkilidir. Safra salgılanmasında görevlidir. Hemoroit rahatsızlığında kullanılmaktadır. Bağırsak parazitlerinin temizlenmesinde kullanılır. Karaciğer rahatsızlıklarında etkilidir. Siroz ve sarılık tedavisinde kullanılır. Spazm çözücüdür. Sarılık, siroz gibi karaciğer hastalıklarında faydalıdır.

Barut Ağacı Kabuğu Siroza İyi Geliyor mu

Dolaşım bozukluğu ile hemoroite iyi gelir Barut ağacı kabuğu haricen yara ve çıban tedavisinde de kullanılmaktadır. Daha önce kurutulmuş, bekletilmiş ve kıyılmış kabuklar yarım litre su içerisinde 6 saat bekletildikten sonra 10 dakika kaynatılmalıdır.

Barut Ağacı Kabuğu Akciğer şişmelerine İyi Gelir mi

Kaynatılan kabuklar süzülerek günde üç defa yemeklerden önce bir çay bardağı kadar içilebilir. Barut ağacının çayı yapılır. Bu çay içilebileceği gibi, haricen yaralara pansuman yapılarak yaraların iyileşmesinin hızlandırılması için de kullanılabilir.

Barut Ağacı Kabuğu Hemoroite iyimi geliyor

ÇAYI: Kıyılmış kabuklarından 1 çorba kaşığı 0,5 litre suda 6 saat bekletilerek 10 dakika kaynatılır. Süzüldükten sonra günde 3 defa yemeklerden önce birer çay bardağı içilir.

Barut Ağacı Kara Ciğere Etkilimidir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Fıtık, Romatizma Ve Dalak Hastalıklarına İyi Gelir

barut ağacı dişbudak ağacı kabuğu kırlangıç otu koyun otu fıtık otu şifalı ağaçlar şifalı bitkiler siğile nasıra iyi gelen bitkiler...

Kapat