Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Karaciğere İyi Gelir, Ağız Kokusunu Giderir

25.04.2016
1.225
Karaciğere İyi Gelir, Ağız Kokusunu Giderir

çadır çiçeği nelere iyi gelir çadır çiçeği karaciğere faydalı mı çadır çiçeği alkol bağımlılığında kurtarır mı ağız kokusunu hangi bitki giderir uyuza ne iyi gelir…

Latincesi; Asarum europaeum olup, Lohusagiller familyasındandır. Çadır Çiçeği Bitkisinin yayılışı Türkiye ve Avrupa dır. Genellikle ormanların gölgeli kısımlarında yetişir. Çok yıllık rizomlu bir bitkidir. Çana benzeyen çiçekleri, uzun ve yeşil yaprakları, sivri, kısa ve parlak, Sapları, 10 – 15 cm uzunluğundadır.

Çadır Çiçeği Balgam Söktürür mü

Çiçeklerinin iç kısmı esmer kırmızı renktedir. Rutubetli yerlerde yetişen bu bitki aynı zamanda da zehirlidir. İçeriğinde Azaron, pinen, eugonol ve alantoin bulunur. Taze bitkiyi iyice kıyarak, 2 çay kaşığı kadarını 1 çay bardağı suyla kaynatılıp daha sonra da soğutularak içilir. Haricen de sürülür.

Çadır Çiçeği Karaciğere İyimi Geliyor

Toz haline getirilerek kullanıldığında alkol ve buna bağlı karaciğer hastalıklarına iyi gelir. Günde 3 defayı geçmemek şartıyla içildiğinde idrar söktürücü, ateş düşürücü, kabızlık giderici ve kusturucu özellikleri vardır. Halk arasında yörelere göre Çadır Çiçeği, Çedik otu, İnsan kulağı, Afşar Otu, Çoban düdüğü, Meyhaneci Otu, kedi otu ve kurbağa kaşığı gibi isimlerle de bilinir. Hekimlikte kökü kullanılır.

Çadır Çiçeği Nelere iyi Gelir

FAYDALARI: Ağız içi kokusunu giderir, Kökleri kusturucu ve balgam söktürücü, Karaciğer hastalıklarında kullanılır, kabızlığı giderir. Ateş düşürücü ve idrar söktürücü olarak da kullanılır, Uyuza karşı faydalıdır.

UYARI: Zehirli olmasından ötürü doktor tavsiyesi ve kontrolü olmadan kullanılması tehlikeli ve sakıncalıdır.

Çadır Çiçeği İdrar Söktürür mü

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kadın Erkek Fark Etmez Kuşdili Dillendirir

kuşdili cinselliğe iyimi gelir kuşdili adeti düzenler mi kuşdili kilo verdirir mi kuşdili damar tıkanıklığına faydalı mı kuşdili saç dökülmesini...

Kapat