Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelen Bitkisel Kür

30.05.2017
888
Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelen Bitkisel Kür

Karaciğer Yağlanmasına İyi Gelen Bitkisel Kür: Karaciğer yağlanmasına karşı bu herhangi bir yan etkisi olmayan tamamen doğal malzemelerden oluşan çok etkili alternatif tedaviyi de deneyebilirsiniz. Yağlı karaciğer hastalığı, karaciğerinizdeki yağ oranının fazla olması hastalığıdır ve karaciğerinizin ağırlığını kendi ağırlığının %5 ile %10’u arasında arttırır. Yağlı karaciğer hastalığı temel olarak alkolik olan ve alkolik olmayan olarak ikiye ayrılır. Bunlarla birlikte bir de gebeliğin akut yağlı karaciğeri olarak adlandırılan yağlı karaciğer hastalığı da vardır, ancak bu hamile kadının karaciğerinde yağ biriktiği zaman ortaya çıkan oldukça nadir bir hastalıktır.

Karaciğerin, ana görevi vücudumuzu zararlı toksinlerden arındırmak olup, sağlığımızı ve hayatımızı her yönden etkileyen önemli bir organımızdır. Sağlıksız bir yaşam biçimini alışkanlık haline getirdiğinizde yağlı karaciğer hastalığı riskini arttırmış oluyorsunuz. Sigara içmek, yüksek oranda alkollü içecekler içmek ve düzenli olarak rafine ve işlenmiş yiyecekler tüketmek yağlı karaciğer hastalığına ve hatta karaciğer kanserine neden olabilir.

Yağlı karaciğer hastalığı genel olarak toplumda bilinen ve devamlı olarak uygulayabileceğiniz alışılagelmiş tedavisi olan bir hastalık olsa da, bilinen tedavilerin aksine hastada herhangi bir yan etkiye neden olmayan tamamen doğal malzemelerden oluşan çok etkili bir alternatif tedaviyi de deneyebilirsiniz.

İşte doğal ve etkili bir yağlı karaciğer hastalığı ilacı hazırlamak için ihtiyacınız olanlar:

Malzemeler

Saf zeytinyağı – 1/2 su bardağı

Sarımsak (ince doğranmış)- ½ yemek kaşığı

Zencefil (rendelenmiş) – ½ yemek kaşığı

Organik portakal suyu – ¼ su bardağı

Hazırlanışı ve Kullanımı İnce doğranmış sarımsak, saf zeytinyağı, rendelenmiş zencefil ve organik portakal suyunu bir blender de karıştırın ve malzemelerin iyice karışarak pürüzsüz bir karışım oluşturduğundan emin olun. Bu karışımı üç gece peş peşe yatmadan hemen önce bir bardak içerek tüketin.

Ayrıca beslenme düzeninizi de değiştirebilir ve havuç, üzüm, yeşil çay, organik elma ve tam tahılları ekleyebilirsiniz. Bu yiyecekler karaciğer yağlanmasını önlemeye yardımcı olacak ve bu süreçte genel sağlığınızı iyileştirecek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kimyon Çayı Kilo Verdirir Göbek Yağını Eritir

Kimyon Çayı Kilo Verdirir Göbek Yağını Eritir Kimyon Şişkinlik giderici, gaz söktürücü, sindirimi kolaylaştırıcı ve kabızlık giderici etki gösterir. Kimyon,...

Kapat