Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Karaciğer ve Şeker Hastalarına Bodur Otu

31.05.2016
2.001
Karaciğer ve Şeker Hastalarına Bodur Otu

bodur otu karaciğer ve akciğere iyi gelir mi bodur otu şeker hastalarına faydalı mı bodur otu kanı temizler mi bodur otu egzama ve mantara iyi gelir mi…

Latince adı marsdenia erecta olan bodur otu, ipek otugiller ailesine ait bir bitkidir. İçeriğinde ise organik asitler ve amidon bulunmaktadır. Sarmaşığa benzer bir görünümü ve beyaz çiçekleri vardır. Bu ot ülkemizin birçok yöresinde farklı isimlerle bilinmektedir. Bu isimler: Oğlan otu, Meryem otu, Basur otu, Tepe otu, Mayasıl otu, Acı yavşan, Davar otu, Peri yavşanı, Kirve otu (Erzurum) şeklindedir.

Bodur Otu Ateş Düşürür mü

Buraya yazmadığımız farklı kullanımlarda vardır ve bu şekilde isimlendirme çoğalarak devam etmektedir. Bodur otunun yöreden yöreye ismi değişse de faydası aynıdır. Bodur otu hakkında klinik bir araştırma mevcut değildir ancak tüm yörelerde genellikle mide ve bağırsak rahatsızlıklarına karşı bitkisel ilaç olarak bilinmekte ve yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bodur Otu Çayı Kan Dolaşımını Hızlandırır mıFAYDALARI: Mide ve bağırsakta meydana gelen gazları giderir. Akciğer ve karaciğeri yumuşatarak rahatlatır. Sindirim sistemini düzenler ve pankreası kuvvetlendirir. Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı temizler. Şeker hastaları için çok faydalı bir ottur.

Bodur Otu Çayı Şeker Hastalarına İyi Gelir mi

Karaciğer hastalıklarına ve karaciğer yetmezliğine şifa verir. Ateş düşürücü şifalı bitkisel bir özelliği vardır. Sedef, egzama ve mantar gibi kaşıntılı alerjilerde de sıkça kullanılır. Mide ağrıları, öksürük, dizanteri ve karaciğer rahatsızlıkları için faydalıdır.

Bodur otu Dizanteride Kullanılır mı

ÇAYI: Bodur otundan demlenen çay mide ağrılarını kesmek konusunda çok etkilidir. Ayrıca bodur otunun çayı içerdiği zengin maddeler sayesinde vücudun savunma sistemini tüm hastalıklara karşı güçlendirmektedir.

Bodur Otu Egzamaya İyi Gelir mi

Özellikle kanser hastalarının tedavilerinde kansere karşı bitkisel destek olarak kullanıldığında çok faydalı sonuçlar alındığı da görülmüştür.

Bodur Otu Karaciğere İyi Gelir mi

Ayrıca bodur otu çayı bitkisel antibiyotik özelliği göstererek mikroorganizmaların büyümesini ve çoğaltmasını engellediği de görülen durumlardan birisidir. Bodur otu kurutularak yutulduğunda ise ishale iyi gelmektedir. Yani ishale karşı bitkisel bir tedavi aracıdır.

Bodur Otu Mantarı Giderir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Solucan Düşürür,Adet Düzenler,Kilo Verdirir

solucan otu kilo verdirir mi solucan otu kurt düşürür mü bağırsak kurtları nasıl düşürülür solucan otu adeti düzenler mi solucan...

Kapat