Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kanserle Kavgalı Ona Düşman Baharatlar

07.08.2015
1.396
Kanserle Kavgalı Ona Düşman Baharatlar

acı biber nelere iyi gelir biberiye kansere iyi gelir mi tarçın tansiyonu düzenler mi hangi baharatlar kansere iyi gelir şifalı baharatlar şifalı otlar şifalı meyveler…

Kanserle Kavgalı Ona Düşman Baharatlar Acı biber, tarçın, zerdeçal ve biberiye… Hem zayıfla hem zihnin açılsın hem de hastalıklarından kurtul. Zira bu baharatlar kanserojen maddelerin etkisini yüzde 40 oranında azaltıyor. Doğulu kültürlerin olmazsa olmazı acı ve baharatlar yararları kanıtlandıkça batı toplumları tarafından da sıklıkla kullanılıyor. Gün geçmiyor ki acı ve baharat üzerine yeni bir liste yapılmasın.

Acı biber Nelere iyi Gelir

 

Acı ve baharat yenildiğinde yağlı, tuzlu ve tatlı yiyecekleri tüketme isteği azalıyor. Ayrıca acı kırmızı biber yenilen öğünlerde, diğer öğünlere göre 75 kalori daha az alınmış oluyor.Hint safranı da denilen zerdeçal yüzyıllardır Ayurvedik tıp tarafından solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor.

different types of turmeric barks

different types of turmeric barks

Akciğerlerinde hava kirliliği, sigara dumanı egzoz gazı gibi nedenlerle irritasyon oluşup nefes alma sorunu çeken astım, bronşit hastalarına iyi geldiği son yıllarda batılı doktorlar tarafından hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarla kanıtlandı.

Baharatlar Kanserden Korurmu

Konuyla ilgili araştırmalar, erken aşamalarda olsa da biberiye, tarçın, nane gibi baharatların Alzheimer hastalığının belirtilerini azalttığı görülmüş. Yapılan deneylerde yüksek dozda verilen biberiye ve tarçın gibi baharatların bulundurduğu antioksidanların stres sebebiyle beynin hafıza ve öğrenme bölgelerinde oluşan hasarları onarmaya başladığı gözlemlenmiş.

Acı biber Nelere iyi Geliyor

Yağlı yiyecekler trigiliserit oranlarının yükselmesine sebep olurken bu yemeklerle birlikte zerdeçal,kekik, tarçın, biberiye ve acı biber tüketildiği takdirde trigeliserit değerleri yüzde 30 ile yüzde 20 oranında düşüyor. Kömür ateşinde veya ızgarada 375 dereceden fazla bir ısıda pişen yiyecekler kanserojen toksinlerin vücuda girmesine yol açıyor.

Biberiye Kansere İyi Gelirmi

Bu şekillerde pişen yemekleri marina ederken acı ve baharat koymak göğüs, pankreas, prostat ve mide kanserlerinin oluşmasına neden olan toksinleri yüzde 40 oranında azaltıyor.

Kekik Kanserojen bir Baharatmıdır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Ağrı ve Sızılara İyi Gelir Vücudu Dinlendirir

peygamber çiçeği nelere iyi gelir idrar söktüren bitkiler bronşite iyi gelen bitkiler nefes açıcı bitkiler peygamber çiçeği cilde iyi gelir...

Kapat