Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kanserden Korur,Hücreleri Yeniler.

14.10.2015
1.418
Kanserden Korur,Hücreleri Yeniler.

kızılcık kızılcığın faydaları kızılcık idrar yolu enfeksiyonlarına faydalı mı kızılcık karaciğere iyi gelir mi kızılcık kanserden korur mu şifalı bitkiler…

Kanserden Korur,Hücreleri Yeniler. Osmanlı Mutfağında özellikle şerbet olarak yemeklere eşlik eden kızılcık Meyvesi adeta vitamin ve mineral deposu. Hem koruyucu sağlık hem de bir çok derde deva olan Kızılcık şerbet, marmelat ve reçel olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir. İhtiva ettiği bol C vitamini ile kızılcığın hastalıklara karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır.

Kızılcık Diş Etlerine ve Ağız Sağlığına Faydalımı

Hastalıklardan korunmak ve tedaviye yardım amaçlı tüketilebilir. A, C, E ve K vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Sağlık açısından hayati önem taşıyan piridoksin, tiamin, riboflavin gibi maddeleri içerir. Sodyum, potasyum, kalsiyum, demir, bakır, magnezyum ve mineral yönünden de zengindir.

Kızılcığın Anti Oksidan Özelliği Varmı

Tam bir antioksidan kaynağıdır. Kanserden korumaya yardımcı olur. Enfeksiyon hastalıklarına iyi gelir. Hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunur. Mide, bağırsak gibi sindirim sistemi organlarını kuvvetlendirir. Karaciğeri yağlanmadan korur,sarılığa önler.

Kızılcık Karaciğer Yağlanmasını Önlemi

Soğuk algınlıklarının neden olduğu hastalıkların tedavisinde etkilidir. Diş sağlığını korur, çürümeleri önler. Cilt sağlığına da faydalıdır. Kalp hastalıkları riskini azaltır. Kemikleri güçlendirir. Yapılan bilimsel bir araştırmaya göre de içinde bulundurduğu proanthocyanidins sayesinde kan damarlarında gelişen küçük tümörleri durdurur. Kabızlık şikayetine iyi gelir.

Kızılcık İdrar yolları Enfeksiyonuna iyimi Gelir.

Çocuklara gazlı ve sağlıksız bol şekerli meyve suları içirilmesi yerine vücut dirençlerinin artması ve hastalıklardan korunması için bol bol Kızılcık Şurubu, marmeladı ve reçelini tüketmelerini öğretmeliyiz.

Kızılcık Mide Rahatsızlıklarına Faydalımı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Nefes Kokusuna, Mide Ülserine, Cilde İyi Gelir.

biberiye bitkisi nedir nelere faydalıdır biberiye nefes kokusunu önler mi biberiye migrene iyimi gelir mide ülserine iyi gelen bitkiler cilde...

Kapat