Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kanser Savaşçısı Hücre Yenileme Ustası

17.08.2015
1.461
Kanser Savaşçısı Hücre Yenileme Ustası

böğürtlen nelere iyi geliyor hücre yenileyen meyveler yaşlanma karşıtı bitkiler hafıza güçlendiren meyveler ağız yaralarına iyi gelen bitkiler şifalı meyveler böğürtlen…

Kanser Savaşçısı Hücre Yenileme Ustası Ülkemizin hemen her bölgesinde yol kenarlarında, patikalarda, çitlerde, kırda, bayırda kendisini hemen fark ettirir. Çok yıllık dikenli bir çalı türüdür. Yüzün üzerinde çeşidi olduğu söyleniyor Böğürtlene her bölgede bir çok yerel isim verilmiş Ağaç çileği, diken çileği, diken otu, fuska, gür üzüm, karamanca, kardiken, kalpina, kürmez, mihra, tilki üzümü, bük üzümü gibi birçok mahhali isimle anılır olmuş. Dondurma, meşrubat, bisküvi, pasta üreticilerinin en has yardımcılarından biri.Böğürtlen gülgiller familyasının bir üyesi. Mayıs ayından itibaren çiçeklenmeye başlıyor ve bu ağustos ayına dek sürüyor. Bu süre içinde meyvesi ve çiçeği eksik olmuyor. Meyveler başlangıçta, yeşil, sonra kırmızı en sonunda da siyaha yakın bir renge bürünüyor.

Böğürtlrn Cilde İyi Gelirmi

KANSERLE SAVAŞA YARDIMCI:Bu küçümen mayhoş meyveler birer sağlık tanesi. Antioksidan özelliği sayesinde, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Bol miktarda C vitamini içermekte olan böğürtlen, kanserle olan savaşta iyi bir yardımcı konumunda. Hücre yaşlanmasına engel olmasının yanında, kanı temizliyor ve hafızayı güçlendiriyor.

Böğürtlen Kanı Temizlermi

Yapraklarından yapılan çayı ise ağız yaralarına iyi geliyor. İçeriğinde bulunan ellagik asit antikanserojen madde olarak biliniyor. Bu madde kanser hücrelerinin ve tümörün büyümesini engelliyor. Göğüs ve rahim tümörünün büyümesini engellediği biliniyor.

Böğürtlen Çayı nelere iyi gelir

Hafızaya iyi geliyor. Yaprağından yapılan çay, ağız yaralarını iyileştiriyor. Kanı temizliyor. Cildi güzelleştiriyor. Bu sebeple kozmetikte de çok kullanılıyor. Böğürtlen suyu kan şekerini dengeliyor. Bol vitamin içeriyor. Özellikle içeriğindeki B grubu vitaminler çocukların gelişimini olumlu yönde etkiliyor.

Böğürtlen Suyu Kan şekerini Dengelermi

BÖĞÜRTLEN REÇELİ MALZEMELER: 500 gr. böğürtlen 3 su bardağı toz şeker 1 çay kaşığı tereyağı 3-4 damla limon suyu

Böğürtlen Çocuk Gelişimine faydalımı

YAPILIŞI Böğürtlenleri yıkayın ve süzün. Orta boy bir tencereye şekerin yarısını dökün. Böğürtlenleri şekerin üzerine yayın ve kalan şekeri meyvelerin üzerine dökün. 1-2 saat kadar suyunu salması için bekleyin.

Böğürtlen Hafızaya İyi Gelirmi

Kısık ateşte 25 dakika kadar ara ara tahta bir kaşıkla karıştırarak pişirin. Bu arada tereyağını da ekleyin. (yağ reçelin fazla köpürmesine engel olacaktır) Kıvam alan reçele limon suyunu ilâve edip karıştırın ve 1-2 dakika sonra ocaktan alın. Tencerede soğuttuktan sonra temizlenmiş kavanozlara boşaltıp ağzını sıkıca kapatın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kramp Giderir Migrene İyi Gelir Sinirleri yatıştırır

veba otu kramp önler mi ağrılar iyi gelen otlar veba otu migrene iyimi gelir karaciğere iyi gelen bitkiler safra önleyen...

Kapat