Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kanı Temizliyor. Adeti Kolaylaştırıyor.

30.10.2015
1.582
Kanı Temizliyor. Adeti Kolaylaştırıyor.

Acı bakla  acı bakla nedir nelere iyi gelir acı bakla kanı temizler mi acı bakla adeti kolaylaştırır mı acı bakla idrar söktürür mü acı bakla şekere iyimi gelir…

Kanı Temizliyor. Adeti Kolaylaştırıyor. Baklagiller ailesinden olup boyu 75-100cm kadar yükselebilen bir yıllık otsu bir bitkidir Türkiye’de özellikle Marmara ve Ege bölgelerinde yabani olarak yetişir. Yaprakları parçalı, acı taneli, beyaz çiçekli otsu bir bitkidir. Tohumları kavrulup çekilerek toz halinde kullanılabileceği gibi kaynatılıp kabukları soyulduktan sonra tane olarak ya da lapa haline getirilerek de kullanılır. Lapa halinde yara ve deri hastalıklarında kullanılır. Halk tarafından dekçe bakla, Yahudi baklası gavur baklası,mısır baklası,delice bakla,Şam baklası,kurt baklası,termiye tohumu gibi isimlerle de bilinir.

Acı Bakla Adeti Düzenler mi

FAYDALARI: Acı bakla Besleyicidir. Vücuda kuvvet verir. Şeker hastalığına karşı faydalıdır. Tohumları, idrar yollarını temizlemekte ve idrar söktürücü olarak kullanılır. Kanı temizler ve bağırsak kurtlarını düşürücü etki gösterir. Böbreklere faydalıdır: böbrek taşlarının ve kumunun düşürülmesine yardımcı olur. Böbrek iltihabına karşı etkilidir. Ağrı kesici etkisi nedeniyle baş, romatizma ve siyatik ağrıları için kullanılır. Adet kanamalarını arttırır ve kolaylaştırır.

Acı Bakla Adeti Kolaylaştırır mı

1-Tavada kavrulup mikserde öğütülerek toz haline getirilip bu tozdan her sabah aç karnına 1 kahve kaşığı yenirse şekeri düşürür.

2-Unu sirkeyle karıştırılıp içilirse bağırsak kurtlarını düşürür.

Acı Bakla Bağırsak Kurtlarını Düşürüyormu

3-Damar tıkanıklığı ve safra kesesi şikayetlerinden ve vücuttaki toksinleri atmak için kaynamakta olan 1 lt. suya 100 gr bakla unu konur 5 dk kaynatılır balla tatlandırılır günde 3 defa birer bardak içilir.

Acı Bakla Böbrek Taşlarını Düşürür Mü

4-Suyla kaynatılarak içilirse idrar tıkanıklığı ve zorluğuna iyi gelir. Sirke, sedef otu ve bal karışımı ile içilirse mide bulantısını, baş, romatizma, lumbago ve siyatik ağrılarına iyi gelir.

Acı Bakla İdrar Yollarını Temizliyor

5-Kabuğunu lapa haline getirip mide üstünde taşımanın safra hastalığına iyi geldiği ve safrayı boşalttığı bilinir.

Acı Bakla Safra Kesesi Hastalıklarına iyi Geliyor mu

6-Böbrek iltihaplarını giderir, böbrek taş ve kumlarının düşmesine yardımcı olur vücuda biriken tuzları atar, baş ağrısını geçirir, yüzde çıkan yaralara,vücutta oluşan beyaz lekelere iyi gelir.

Acı Bakla Kanı Temizlermi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Karaciğer, Dalak Ve Böbreklere İyi Geliyor.

acı badem ağacı acı badem meyvesi acı badem yağı acı badem sütü acı bademin faydaları acı badem sütü cilde iyimi...

Kapat