Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kanı Temizler,Romatizmaya İyi Gelir

21.12.2015
1.732
Kanı Temizler,Romatizmaya İyi Gelir

ayak otu nedir nelere iyi gelir ayak otu romatizma ağrılarını dindiriyor mu ayak otu kanı temizler mi idrar söktüren bitkiler terletici şifalı bitkiler…

Ayak Otu (Carex arenaria): 1 metre kadar boyunda, ince, otsu bir bitkidir. Kök sapları kumlu toprağın içinde metrelerce uzanabilir. Ülkemizde çayırlık ve kumluk tepelerde seyrek olarak bulunmaktadır. Kuzey Almanya kıyılarında çok fazla bulunur..

Ayak Otu Kanı Temizliyor mu

İçeriğinde Saponinler, silica ve turpentine adlı maddeler bulunmaktadır. Faydaları: Romatizma ağrısını azaltan etkiye sahiptir. Bu etkisi sayesinde, romatizmaya iyi gelen bitkiler arasındaki yerini alır. Kan temizleyicidir. Kanı temizleme özelliği bulunmaktadır. İdrar söktürücü etkisi bulunmaktadır. İdrar söktürücü bitkiler içinde yer almasının yanı sıra terletici etkisi de bulunur.

Ayak Otu Nedir Nelere İyi Gelir

Terletici etkiye sahiptir. En önemli etkisi romatizma ağrılarını azaltmasıdır. Ayak Otu Çayı: Ayak otu toplanıp kurutulduktan sonra bir kaç dakika kadar suda kaynatılarak hazırlanan bitki Çayı olarak kullanılır. Etkisini göstermesi açısından sade olarak tüketilmesinde şeker yada herhangi bir tatlandırıcı kullanılmaması tavsiye edilir.

Ayak Otu

Ayak Otu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Tansiyonu Dengeler, Kalbi Korur, Cildi Temizler

 cennet meyvesi nedir nelere iyi gelir trabzon hurması nelere faydalıdır kolesterole iyi gelen meyveler kalp damar sağlığına faydalı meyveler şifalı...

Kapat