Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kanı Temizler Astım ve Bronşite İyi Gelir

23.07.2015
1.428
Kanı Temizler Astım ve Bronşite İyi Gelir

lobelya nedir lobelya nelere iyi gelir astıma iyi gelen bitkiler lobelya bronşite iyimi geliyor kusturucu bitkiler idrar söktürücü bitkiler nefes darlığına iyi gelen bitkiler…

Kanı Temizler Astım ve Bronşite İyi Gelir ABD, Kanada ve Rusya’nın, Kamçatka Yarımadası’nda, yol kenarlarında yetişir. Boyu 30-60 santimetreye ulaşan bu, yıllık ya da iki yıllık, tüyle kaplı bitkinin köşeli ve dallı bir sapı, sarımsı ya da açık yeşil yapraklan vardır. Başak’a benzer çiçekleri gibi, oval meyveleri de açık mor-mavi renkte olur ve küçük kahverengi tohumlar içerir. Kuzey Amerika kökenlidir.

Lobelya Sinirleri Yatıştırırmı

Yüksek sayılabilecek bir oranda manganez ile A ve C vitamini içeren lobelya, bugün hem kan temizleyicisi, hem de astım, kronik bronşitin tedavisinde solunum uyaranı olarak kullanılır. Ana alkaloiti lobelin daha derin nefes almayı sağlar.

Lobelya Astıma İyimi Geliyor

Harici uygulamalarda ise lobelya burkulmalarda ve bazı sırt ağrılarında kas gevşetici görevi görür. Bitkinin yaprakları ve sapları kullanılır. Solunumu hızlandırması sebebi ile astım ve benzeri sıkıntılarda tercih edilir.

Lobelya Kanı temizliyormu

Bronşit ve boğmaca gibi rahatsızlıkların yanında sigarayı bırakmak isteyenler tarafından da kullanılmaktadır. Kasılma çözücü özelliği bulunur. Kusturucu, terletici idrar ve balgam söktürücü özelliklerinin yanında sinirleri yatıştırıcı özelliği vardır.

Lobelya nelere iyi gelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Vücudu Toksinlerden Temizleyen Bitki Ve Meyveler

karaciğere iyi gelen meyveler vücudu temizleyen bitkiler toksit attıran bitkiler kanı temizleyen meyveler gençleştiren bitkiler şifalı otlar şifalı bitkiler... Vücudu...

Kapat