Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kanamalara Gastrite İshale Şifa Oluyor

18.07.2015
3.684
Kanamalara Gastrite İshale Şifa Oluyor

iğnelik nedir nelere faydalıdır iğnelik tansiyona iyimi geliyor kan durdurucu bitkiler rahim akıntısına iyi gelen bitkiler yara iyileştiren bitkiler şifalı otlar.

Kanamalara Gastrite İshale Şifa Oluyor İğnelik: Halk arasında yörelere göre Çoban iğnesi, leylek gagası, saat otu, turna gagası, yelkovan otu gibi isimlerle de bilinir. Büzücü etkiye sahip olduğu için kanamaları durdurur. Dahilen ishal, gastrit, anterit gibi rahatsızlıklarda kullanılır. Kaynatılarak sıcak lapa haline getirilen yaprakları mesane ağrıları, fistüller, ezikler, yılancık ve inatçı deri rahatsızlıklarında haricen kullanılır. Yeşil olarak ezilip usaresi çıkartılan bitkinin suyu ağrı giderici ve iltihaplı yaralarda kullanılabilir. Çayı ağızda oluşan iltihaplı yaralara iyi gelir. Az miktarda alındığında tansiyonu dengeler.

İğnelik Tansiyona iyimi geliyor

1-Kanamaları durdurur Rahimdeki kanlı akıntıda ve rahim iltihaplanmasına, aşırı adet kanamalarında tedavi amaçlı kullanılır. 2-Küçük dozların kan basıncını arttırdığı ve yüksek dozların azalttığı söylenir. 3-İğnelik otu uzun süre muhafaza edilemez.Genellikle yoğun karışımlarda kullanılır.

İğnelik Otunun faydası Nedir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kanseri Önlüyor Karaciğeri Koruyor

kara hindibanın faydası nedir radika kansere iyi gelir mi kara hindiba çayı nelere iyi gelir kan kanserine iyi gelen bitkiler...

Kapat