Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kalp Krizi Riskini Azaltır.Cinsel Gücü Artırır.

15.11.2015
1.899
Kalp Krizi Riskini Azaltır.Cinsel Gücü Artırır.

 alıç nedir nelere iyi gelir alıç şehveti artırır mı alıç yüksek tansiyonu düşürür mü alıç kalp krizi riskini azaltır mı alıç damar sertliğine iyi gelir mi …

Alıç Türkiye de, derelere bakan yamaçlarda, kayalık, taşlık yerlerdeki çalılıklar içinde, ormanlarda ya da dağlık çevrelerde yetişiyor. 10 metreye kadar yükselebilen, dikenli, beyaz veya pembe çiçekli bir ağaçtır. Meyveleri 6-10 mm çapında, 1-3 tohumlu, esmer-kırmızı veya kırmızı renklidir. Hafif ekşimsi lezzetli meyveleri yenilmektedir. Bitkiye çok güçlü antioksidan özellikler veren flavonoid bileşikleri açısından oldukça zengindir. Meyveleri olgunlaştığında kırmızı ve sarımsı bir renk alan, yuvarlak görünümlü alıç, süs bitkisi olarak da kullanıyor. Halk arasında Ekşi muşmula, Barut ağacı, Yemişen, gibi isimlerle de bilinir.

Alıç Damar sertliğine ve Uykusuzluğa iyi mi gelir

FAYDALARI: Önemli bir kalp ve damar sağlığı destekleyicisi olan alıç kalp damarlarını genişleterek kanın daha rahat pompalanmasını ve dolaşmasını sağlayarak kalbin yükünü hafifletir. Kalbi kuvvetlendirir ve damar sertliğine karşı koruyucudur. Kalp krizi riskini azaltır. Kalp atışlarını düzenleyerek aritmiye (düzensiz kalp atışı) karşı da koruyucu ve tedavi edici etki gösterir. Sinirler üzerinde yatıştırıcı etkisi ile sinir bozukluğunu ve sinirsel çarpıntıları giderir. Beyne kan akışını arttırır. Uykusuzluğa iyi gelir. Yüksek tansiyonu düşürür. Mideyi kuvvetlendirir. Spazm çözücü ve idrar söktürücüdür. Cinsel gücü arttırır.

Alıç Kalbe ve Mideye İyimi Geliyor

1-Meyveleri C vitamini deposudur. Erkekliği Kuvvetlendirir, şehveti artırır, Kalbi ve Mideyi kuvvetlendirir, kabızlığı önler, safra düzensizliğini önler.

2-Suyu çıkartılıp balla tatlandırılarak içilirse baş ağrısını geçirir, Yüksek tansiyonu düşürür, Damar sertliğine, uykusuzluğa iyi gelir.

3-Sinir bozukluğu ve strese iyi gelir, şiddetli kusmayı önler, kadılarda aybaşı düzensizliğini giderir. Alıç Kullanımı Alıç yaprağı, çiçeği ve meyvesi kullanılır.

Alıç Kalp Damarlarını Genişletir mi

Alıç çiçeğinden yapılan alıç çayı ile alıç meyvesi kalp krizi riskini azaltır ve kalp krizi sonrası iyileşmeyi kolaylaştırır. Lapa haline getirilip şişliklerin üzerine konursa faydası görülür. Suyu şerbet yapılıp içilirse baş ağrısını keser. Vücutta alışkanlık yapmadığı ve birikerek vücuda zararlı olabilecek maddeler içermediği için Alıç, uzun süreli olarak kullanılabilir. Zaten etkilerini göstermesi için belli bir süre kullanmak gerekmektedir.

Alıç Kalp Krizi Riskini Artırıyor mu

ÇAY; Bir tatlı kaşığı ince kıyılmış yaprak-çiçek ve meyve karışımı, kaynamış bir bardak suyla haşlanır. 10 dakika bekletildikten sonra süzülür, balla tatlandırıldığında (şeker hastaları tatlandırma yapmamalı) etkisi daha da artar. Günde 2-3 bardak taze demlenmiş çay aç karnına veya öğün aralarında sıcak içilir.

Alıç Şehveti Artırır mı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Besinlerin Babası Alfalfa Bitkisi Nedir?

alfalfa nedir nelere faydalıdır alfalfa kan şekerini düşürüyor mu alfalfa kansere faydalı mı alfalfa kemik gelişimine iyimi gelir alfalfa çok...

Kapat