Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Kale Otu Beş Kanser Türü İle Savaşıyor

27.02.2016
1.941
Kale Otu Beş Kanser Türü İle Savaşıyor

kale otu nedir nelere iyi gelir kale otu hangi kanser türlerin faydalı olur kale otu göz sağlığına iyimi gelir meme ve mesane kanserine hangi bitki iyi gelir…

Kale otu, lahanaya benzer, salatalarda ve yemekle kullanılan, dünyada çok tanınan Türkiye’de ise pek tanınmayan bir sebze. Acımsı ve baharatlı bir tadı var. Hemen her türlü et ve sebze yemeğinde doğrayıp kullanılabilecek veya birkaç dakika kaynatıp, süzüp, istenen şekilde peynirli makarnaya da katılarak tüketilebilir. Ancak, Kolesterolü düşürmesinden kilo verdirmesine, bazı kanser türlerine iyi gelmesine kadar faydaları çok Kale bitkisinde bulunan reçine safra asidi tutucu görev yaparak yemeğin içindeki yağların emilimini azaltıyor zayıflamada yardımcı oluyor. Ve reçine safra asidini de yapısına bağlayarak kolesterol sentezini de engelleyip kanda kolesterol yüksekliğini de önlüyor.

kale kolesterölü düşürür mü

Besin değeri incelendiğinde 100 gramı yaklaşık 30 kalori kadar. Oldukça düşük karbonhidrat içeriyor ve kan şekerini yükseltmiyor. Diyet lifi içeriği yüksek ve bitkisel protein açısından da diğer sebzelere göre biraz daha değerli. Çok yüksek antioksidanı içeriyor. Bu değer görme kaybını önleyecek ilaç kadar etkili bir doz.

kale otu kilo vermeye yardımcı olur mu

FAYDALARI: Buharda pişirilirse kolesterol düşürücü fayda sağlayabilir. Beş kanser türüne karşı etkili olduğu söyleniyor. Mesane, meme, kolon, yumurtalık ve prostat kanseri bunların arasında yer alıyor. Vücudun detoksifikasyon sistemi için kapsamlı destek sağladığı kabul ediliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Kale Otu kalp hızını ayarlıyor mu

Ayrıca, bakır, kalsiyum, sodyum, potasyum, demir, manganez ve fosfor gibi minerallerden zengin bir kaynak. Kalp hızını ve kan basıncını kontrol ediyor. Güçlü dişler ve kemikler için bol kalsiyum içerir. Demir açısından zengindir.

Kale otu prostat kanserine İyimi geliyor

Koyu yeşil yapraklarından dolayı yoğun K vitamini içerir. Vücudun enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olur. Göz sağlığı için A vitamini içerir. Kolesterol düşürücü ve birçok kronik hastalıkların ana nedeni olan, vücuttaki iltihabı düşürücü etkileri olduğu belirtiliyor.

Kale Otunun Besin değeri çok mu

UYARI: Kale bitkisi kalp ve böbrek rahatsızlığı olanlar için tehlikeli olabilir. Potasyum açısından da oldukça zengin olan kale bitkisi fazla tüketildiğinde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Kale Otu Yumurtalık Kanserine iyi geliyor

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Deniz Gibi Sakinlik İçin Deniz Yosunu

deniz yosunu panik atağa iyi gelir mi yosun maskesi cildi yeniler mi yosun maskesi vücuda uygulanır mı saç bakımında yosun...

Kapat